• تاریخ: 2015-07-18
  • شناسه خبر: 6318
  • 525 بازدید

نماز عید فطر نماد وحدت و انسجام امت اسلامی است

ارکین نیوز- نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: تمام عباداتی که در اسلام در یک اجتماع بزرگ و در یک زمان و مکان برگزار می شود از جمله نماز عید فطر، نماد وحدت مسلمین بوده و یکپارچگی امت اسلامی را در معرض دید ...

81687044-70040513
ارکین نیوز- نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: تمام عباداتی که در اسلام در یک اجتماع بزرگ و در یک زمان و مکان برگزار می شود از جمله نماز عید فطر، نماد وحدت مسلمین بوده و یکپارچگی امت اسلامی را در معرض دید جهانیان قرار می دهد.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی صبح شنبه در خطبه های نماز عید فطر در مصلی گرگان، با تبریک به این مناسبت اظهارداشت: برگزاری عبادات و نمازهایی که در یک اجتماع بزرگ برگزار می شود، بیانگر آن است که امت اسلامی باید به فکر یکدیگر بوده و مشکلاتی که برای آنان بوجود می آید را مد نظر داشته باشند.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه براساس روایات نماز عید فطر نیز همانند دیگر عبادات و نمازها همچون نماز جمعه، عید قربان و حج واجب بهتر است بصورت جمعی برگزار شود، افزود: حضرت امام (ره) نیز بر این نکته تاکید داشتند که عبادات و نمازهایی که در اعیاد اسلامی به صورت جمعی برگزار می شود، توام با مسایل اجتماعی سیاسی هستند و جدای از این مسایل نیست.

آیت الله نورمفیدی همچنین با اشاره به گرفتاری های امت اسلامی اظهار کرد: به عنوان یک مسلمان نمی توانیم در مقابل گرفتاری هایی که در امت های اسلامی یمن، عراق، سوریه و فلسطین بوجود آمده ،بی مسوولیت باشیم بلکه کلام رسول خدا این است که اگر مسلمان، شبی را صبح کند و به فکر گرفتاری مسلمانان نباشد، اصلا مسلمان نیست.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه به دنیا نمی شود ،امید بست، گفت: سازمان های بین المللی و از جمله سازمان ملل بعد از جنگ جهانی دوم برای این بوجود آمدند که درد ملت ها را مورد توجه قرار دهند و به فکر آنان باشند، اما هم اینک با گذشت بیش از سه ماه از کشتار مردم یمن از سوی افرادی که خود را خادم الحرمین می دانند، اما کاری صورت نداده است.

امام جمعه گرگان افزود: اسلام و مسلمانی، مسوولیت هایی را بر عهده انسان می گذارد و اگر تمام کشورهای اسلامی علیه این متجاوزان فریاد بزنند، مطمئنا اثرگذار خواهد بود.

آیت الله نورمفیدی همچنین اظهار امیدواری کرد که امت اسلامی فقط به ظواهر عبادات توجه نکنند، بلکه توجه داشته باشند که اسلام محتوایی دارد که باید از شکل ظاهری بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی، عید فطر را، عید بندگی خدا بیان کرد و گفت: امروز روز شکرگزاری بر این بندگی یک ماهه است و باید تلاش کنیم که این نعمت و برکتی که در این ماه بدست آوردیم را حفظ کنیم.

گرگان مرکز استان گلستان با افزون بر ۴۶۰ هزارنفر جمعیت دارد و در شمال کشور واقع است.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست