• تاریخ: 2016-09-24
  • شناسه خبر: 20659
  • 402 بازدید

آیت ا.. نورمفیدی:«ما می‌توانیم»، مهمترین پیام دفاع مقدس است

ارکین نیوز-امام جمعه گرگان بر لزوم تقویت بنیه دفاعی و نظامی کشور تأکید کرد و گفت: «ما می‌توانیم»، مهمترین پیام دفاع مقدس است. آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه گرگان اظهارداشت: هر پنج سال یکبار ای ...

ارکین نیوز-امام جمعه گرگان بر لزوم تقویت بنیه دفاعی و نظامی کشور تأکید کرد و گفت: «ما می‌توانیم»، مهمترین پیام دفاع مقدس است.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه گرگان اظهارداشت: هر پنج سال یکبار این سرشماری انجام می‌شود تا دولت با دقت بیشتری، برنامه‌ریزی کند.

وی افزود: بعضی‌ها اینگونه فکر می‌کنند که اگر اطلاعات درست به مأموران سرشماری بدهند از یکسری امتیازات محروم می‌شوند، اما غافل از اینکه اطلاعات غلط، موجب اشتباه دولت در برنامه‌ریزی‌ها می‌شود.

* «ما می‌توانیم»، مهمترین پیام دفاع مقدس است

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال‌های گذشته هم اتفاق افتاد و برای کسی هم مشکلی پیش نیامد.

نورمفیدی در ادامه با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و اشاره به فشارهای اقتصادی و سیاسی به ملت ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، «ما می‌توانیم» را مهمترین پیام دفاع مقدس دانست.

وی ادامه داد: جنگ تحمیلی با آنکه خیلی از سرمایه‌های ارزشمند را از این ملت گرفت، اما دستاوردهای ارزشمندی هم به همراه داشت.

نورمفیدی خاطرنشان کرد: در این جنگ ثابت شد که اگر ملتی در برابر سختی‌ها و مشکلات صبر پیشه کند نتایج خوبی برایش دارد.

* باید همیشه دفاع مقدس را مدنظر داشته باشیم

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری اظهارداشت: بعد از پیروزی انقلاب، ما را تحریم کردند به گونه‌ای که کوچکترین وسایل را نمی دادند، اما آن سختگیری‌ها باعث شدند که امروز، در صنایع نظامی و دفاعی پیشرفت‌های خوبی داشته باشیم و دشمنان هم از ما وحشت کنند.

نورمفیدی تأکید کرد: باید همیشه دفاع مقدس را در نظر داشته باشیم که آنها چگونه با ما برخورد کردند؟ و ما چگونه این شرایط را مدیریت کردیم؟

به گفته وی، در طول تاریخ، هرگاه ایران با هر کشوری وارد جنگ شد، بخشی از کشور را از دست داد، اما در جنگ تحمیلی، با لطف الهی و پایمردی این ملت، حتی یک وجب از خاک کشور را از دست ندادیم.

* توانمندی و استعداد انسان در سختی‌ها مشخص می‌شود/ کدام کشور به دنبال تقویت بنیه دفاعی و نظامی خود نمی‌افتد؟

امام جمعه گرگان گفت: توانمندی و استعداد انسان در سختی‌ها مشخص می‌شود، ملتی که سختی و گرفتاری‌ها را تحمیل نکند به جایی نمی‌رسد.

نورمفیدی با اشاره به دیدار چند روز قبل فرماندهان سپاه با مقام معظم رهبری اظهار کرد: معظم‌له در این دیدار از کسانی که معتقد هستند برای رشد و پیشرفت، نباید به فکر تقویت بنیه دفاع و نظامی خود باشیم و برای اثبات ادعای خود، ژاپن و آلمان را هم مثال می‌زنند، انتقاد کرد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمود که آلمان و ژاپن، کشورهای قدرتمندی بودند که در نتیجه جنگ جهانی دوم، تمامی زیرساخت‌های خودشان را از دست داده بودند و کشورهای متفق آن روز، از ترس اینکه مبادا این کشورها دوباره قدرتمند شوند، این شرایط را بر آنها تحمیل کردند که به هیچ عنوان نباید دارای ارتش و قدرت نظامی شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان ادامه داد: در این دنیا که مانند گرگ است و اگر قوی نباشیم، به سهولت بلعیده می‌شویم و اگر قوی باشیم احساس وحشت در دیگران ایجاد می‌کنیم، کدام کشور به دنبال تقویت بنیه دفاعی و نظامی خود نمی‌افتد؟

نورمفیدی با بیان اینکه عراق، سوریه و یمن، بهترین مثال برای اثبات تقویت بنیه دفاعی و نظامی هستند، تصریح کرد: ما از بنیه دفاعی خود، نه برای تجاوز به دیگران، بلکه برای جلوگیری از تجاوزات احتمالی آنها استفاده می‌کنیم/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست