• تاریخ: 2016-01-30
  • شناسه خبر: 13993
  • 559 بازدید

آیت الله نورمفیدی: شرعا خود را مکلف به برقراری وحدت می دانم

ارکین نیوز-آیت الله سید کاظم نورمفیدی، عصر شنبه در دیدار با مردم شیعه و سنی شهرستان های کلاله و مراوه تپه، ضمن تشکر از حضور حاضران، اظهار کرد: خداوند در قرآن خطاب به برخی می فرمایند که خداوند از هیچ کار انسان ها غافل نیس ...

ارکین نیوز-آیت الله سید کاظم نورمفیدی، عصر شنبه در دیدار با مردم شیعه و سنی شهرستان های کلاله و مراوه تپه، ضمن تشکر از حضور حاضران، اظهار کرد: خداوند در قرآن خطاب به برخی می فرمایند که خداوند از هیچ کار انسان ها غافل نیست و هر کاری که می کنیم در محضر ذات اقدس الهی دیده می شود. ولی اگر خلافی انجام شود یا کسی در حق بندگان خدا ظلمی کند خداوند مچ او را نمی گیرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان ،امام جمعه گرگان افزود: شاید خداوند مچ انسان را در این دنیا نگیرد ولی این منکر آن نیست که مجازات دنیوی نداریم بلکه برخی گناهان مانند ظلم کردن هم در این دنیا مجازات دارد و هم در آخرت. لذا از خدا بخواهیم که همه ما را پاک و منزه نگه دارد و نگذارد با جان و آبروی مردم بازی شود زیرا آبروی افراد به اندازه خون آن ها مقدس است.

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ۱۲ بهمن سالروز تاریخی ورود حضرت امام خمینی (ره) به ایران، رهبر کبیر انقلاب را از چهره های شناخته شده و مهم دنیا دانست و بیان کرد: ایشان هم برای مسلمانان و هم غیر مسلمانان جهان تاثیر گذار بوده اند تا جایی که در یکی از کنگره های حج که در کشورهای اروپایی برگزار شد با پروفسور سوئیسی آشنا شدم که به دلیل آشنایی با امام راحل، مسلمان شده بود.

آیت الله نورمفیدی توضیح داد: این دانشمند وقتی دیدار پاپ با رئیس جمهور جنایتکار آمریکا را دیده بود دلزده شده بود بعد از آن وقتی امام راحل را دید و مقایسه کرد که یک رهبر دینی چطور مقابل آمریکا خونخوار ایستاده است و مشت خود را مقابل او گره کرده است، دین اسلام را انتخاب کرد. او توضیح داد که با مطالعه کتاب های دکتر شریعی بیشتر به سمت اسلام جذب شد و پس از مطالعه کتاب های استاد مطهری نور ایمان در دلش روشن شد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری به شرایط قبل انقلاب کشور اشاره کرد و گفت: کشور ما مانند لقمه در دهان استکبار بود و آن ها اجاز نمی دادند ما توسعه پیدا کنیم. آن ها فرهنگ عقب ماندگی را ترویج می کردند و می خواستند ما را به خود وابسته کنند اما امام خمینی (ره) این لقمه را از حلقوم آمریکا درآوردند.

وی با بیان این که آن ها می خواستند ما با کمی امکانات همه چیز ما در اختیار خود بگیرند، اضافه کرد: امام حسین (ع) می توانستند به کربلا نروند و یزید هم با آن ها کاری نداشته باشند اما فرمودند من مرگ با عزت را به زندگی با ذلت ترجیح می دهم. ما هم امروز به رهبری امام خمینی (ره) عزت مند شدیم و دیگر مانند قبل انقلاب آقابالاسر نداریم.

آیت الله نورمفیدی در پاسخ به نماینده شورای روستاهای منطقه کلاله که از عدم همکاری نمایندگان مجلس گله کرده بود هم گفت: باید خود شما نمایندگانی را انتخاب کنید که شرایط را درک کنند و مشکلات مردم را بفهمند. فلسفه وجودی شوراها این است که مردم بتوانند اظهار وجود کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان به حوادث اول انقلاب استان هم اشاره کرد و گفت: بسیاری تلاش می کردند تا وحدت استان را بهم بزنند و شیعه و سنی را با هم درگیر کنند. حتی زمانی از یکی از روستاها در مسجد پیش من آمدند و گفتند که امشب می خواهند از روستاهای ترکمن نشین به ما حمله کنند و درخواست اسلحه کردند ولی من آن ها را با آرامش دعوت کردم.

امام جمعه گرگان ادامه داد: همین موضوع در روستاهای ترکمن نشین هم رخ می داد و آن ها به دروغ از حمله فارس ها می ترساندند تا بتوانند با درگیری از منافع شوم خود بهره برداری کنند که خداوند کمک کرد و این اتفاق رخ نداد.

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر این که شرعا خود را مکلف به برقراری وحدت می دانم، اضافه کرد: این لطف خدا است که با هم برادر هستیم و در کنار یکدگیر زندگی می کنیم. همه در هر جایگاهی که هستیم باید دغدغه کشور و اسلام را داشته باشیم و برای پیشرفت خود تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تا مشکلات استان حل نشود بیکاری جوانان هم حل نمی شود. من بیشتر به فکر مشکلات کلان استان هستم و معتقدم به جای آسفالت کوچه باید حل مشکلات بزرگ را اولویت خود قرار داد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست