• تاریخ: 2016-10-10
  • شناسه خبر: 20873
  • 343 بازدید

آیت الله نورمفیدی:آمارگیری ها باید نزدیک به واقعیت بوده و جمع بندی داشته باشد

ارکین نیوز-آیت الله سید کاظم نورمفیدی، در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گلستان، آمارگیری و نظر سنجی از جامعه را فعالیتی دشوار ارزیابی کرد و با بیان این که این فعالیت ها باید حساسیت زیادی برای جمع بندی داشته باشند، اظهار ک ...

ارکین نیوز-آیت الله سید کاظم نورمفیدی، در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گلستان، آمارگیری و نظر سنجی از جامعه را فعالیتی دشوار ارزیابی کرد و با بیان این که این فعالیت ها باید حساسیت زیادی برای جمع بندی داشته باشند، اظهار کرد: جامعه و زندگی ما تحت تاثر دنیا قرار داد و جهان اکنون به یک دهکده کوچک تبدیل شده که هر بخشی بر بخش دیگر آن اثرگذار است.

وی با بیان این که در چنین جهانی فرهنگ ها ناگذیر بر یکدیگر اثر خواهند گذاشت، گفت: نظرات و سبک های زندگی ما امروزه همه متاثر از یکدیگر است.

امام جمعه گرگان به بیان روایتی از پیامبر (ص) پرداخت و افزود: در جنگ اُحد، وقتی مشرکان شعار دادند که بت عزی محافظ و پناه ما است، پیامبر (ص) فرمودند که پاسخ بدهند، ما هم خداوند را نگهبان خود داریم. نکته اینجاست که ما باید مطابق شرایط روز و حوادث، موضع داشته باشیم.

وی با بیان این که آمارگیری ها باید نزدیک به واقعیت بوده و جمع بندی داشته باشد، تصریح کرد: آنچه مد نظر کارشناسان است باید در آمارگیری تفریحات سالم و ناسالم جامعه لحاظ شود تا بتوان تصمیم گیری صحیحی در این رابطه داشت.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان بااشاره به برخی ناهنجاری عنوان شده در جلسه به عنوان تفریحات ناسالم جوانان، گفت: درباره تفریحات سالم، آنچه شارع مقدس اسلام تعیین کرده انجام دهید.

وی گفت: اشکال اساسی ما در جامعه امروز این است که در برخی موضوعات با مواردی مخالفت می کنیم ولی جایگزینی برای آن ها نداریم، این در حالی است که باید براساس معیار اسلام عمل کنیم.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: اگر می خواهیم کار درست انجام دهیم باید اسلام راستین را ارائه کنیم. آنجا که اسلام حرام نکرده سخت گیری نکنید.

وی به توضیح روایتی از رسول اکرم (ص) پرداخت و گفت: روزی رسول خدا نماینده ای را برای تبلیغ فرستاد و به او فرمود که کاری نکنید که مردم از دین متنفر شوند.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: امروز که دشمن به دنبال منفور نشان دادن دین مقابل جوانان است، باید مراقب اعمال و فعالیت های موثر در جامعه باشیم تا به دین صدمه ای وارد نشود.

وی با بیان این که گاهی به دست خودمان در دین تناقض ایجاد می کنیم، گفت: نباید خودمان به دست خودمان تناقض ایجاد کنیم.

وی در پایان با اشاره به برگزاری برنامه های عزاداری ماه محرم، با تاکید بر این که باید امام حسین (ع) سرمشق بسیاری از تصمیم گیری ها است، اظهار کرد: متاسفانه از کربلا فقط به مصیبت آن چسبیده ایم در حالی که کربلا تجسم اسلام است و باید در شعارها و عزاداری های ما اسلام دیده شود.
روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست