• تاریخ: 2015-02-13
  • شناسه خبر: 1608
  • 704 بازدید

آقای عارف( ساوچی) روحانی

ارکین نیوز-زمانیکه ایثار و از خود گذشتگی جنابعالی را به نفع روحانی به خاطر وضعیت خطیر و حساس در زمان ریاست جمهوری یازدهم مشاهده کردم بر این رادمردی جنابعالی از ته دل سر تعظیم فرود آوردم و به آینده حرکتهای اصلاح طلبی و اف ...

erkanim
ارکین نیوز-زمانیکه ایثار و از خود گذشتگی جنابعالی را به نفع روحانی به خاطر وضعیت خطیر و حساس در زمان ریاست جمهوری یازدهم مشاهده کردم بر این رادمردی جنابعالی از ته دل سر تعظیم فرود آوردم و به آینده حرکتهای اصلاح طلبی و افکار عمومی پسند امیدوار شدم و ما نیز به جهت این عقلانیت و از منظر اصلاحات در پشت سر جنابعالی حرکت نمودیم و نهایت اینکه رای استان گلستان و به ویژه در مناطق ترکمنصحرا به کام ریاست جمهوری شبه اصلاحات حسن روحانی رقم خورد.اکنون که جنابعالی مجددا به همان مکانی بر میگردید که روز سه شنبه اش میتینگی برگزار کردید که همان کاسه عقلانیت و ایثار اصلاح طلبی معروف در آن مکان رقم خورد و پیام رسان تجمیع افکار و آرای انتخاباتی گلستان را برای روحانی به پایتخت شدید ،کفایت زمان را مناسب میبینم که سوالاتی نقد گونه از جنابعالی داشته باشم که امیدوارم همچنانکه قبلا حامل پیام همگرایی اصلاح طلبان این استان و اقوام شدید پیام رسان این دلخواسته ها نیز باشید.

اولین سوال از خود جنابعالی است آیا روحانی متوجه این از خود گذشتگی و به تبع آن تمرکز عقبه اطلاحات پشت سرشان است ؟ و آیا جنابعالی از این نگاه خواسته هایی برای جریان اصلاحات را در معیت ایشان مطرح ساخته اید ؟

این سوالات را از این حیث مطر ح میکنم که حداقل این قلم در سطح استان گلستان و بین اصلاح طلبان و ترکمنها پاسخ این سوالات را در واقع بینانه ترین ممکنات مثبت احساس نمی کنم. چون اگر نگاهی به وضعیت بعد از انتخاب روحانی در منطقه ترکمنصحرا بیاندازید گرچه نگارنده ادعای کار تحقیقی علمی و مستند در این زمینه صورت نداده است ولی به صورت ضمنی و به زعم شخصی میتواند ادعا بکند تقریبا هشتاد در صد مناصب و جایگاهها در وضعیت سابق مسکوت مانده است و تنها تغییر عمده ای که بوجود آمده است تغییر ۴ فرماندار در منطقه ترکمن نشین میباشد. نسبت عمده آنها نیز یا در دولت سابق جایگاه مهم اداری داشته اند و یا به نسبت مطلق ادعای اصلاح طلبی ندارند.

از این منظرنیز می طلبد با نگاه نقادانه و عطف به ماسبق و یادآوری روزهای قبل از انتخابات و آن سه شنبه مهم در استان گلستان این پیام نیز به روحانی ابلاغ شود .

و از منظری دیگر نمیدانم آیا شفافیت جنابعالی به این حد قد میدهد به این سوال پاسخ دهید ایا روحانی را متوجه این امر مهم ساخته اید که که در صورت عدم اقناع افکار عمومی و اصلاح طلبان استان گلستان و عدم رضایت از تحقق شعارهای شبه اصلاحی و برآورده نشدن مطالبات اقوام عقبه آرا ی شان در انتخابات بعدی به نفع و متوجه گزینه دیگری گسیل خواهد شد ؟

نهایتا با این احسا س که دیگر اطاله کلام در مود این چنین مباحثی نیازی نیست چون به حد غایت قبلا در این زمینه ها قلمفرسایی هم از جانب نگارنده این سطور و هم توسط دیگر دوستان بزرگوارم انجام گرفت، این سوال مطرح است آیا با نگاه به جلو در انتخابات مجلس شورای اسلامی میشود جهت تمهیدات شرایط ممکن حضور حد اکثری کاندیداهای اصلاح طلبان حساب حمایتی و بستر ساز از ناحیه دولت روحانی امیدوار بود؟

انجامه کلام با شعری ترکمنی که شاه بیت آن صحه گذاری اش براهمیت افکار عمومی است به استقبال و پیشواز جنابعالی میرود و این حضور را برای تحقق خواسته ها به فال نیک میگیرد.

باش کتاب اوقاسانگ عالم سیراما

باش تومانیم کوپ دییب قیاق قاراما

دمیر آطلی کوپدیر گونگدا یوراما

باش گونلیگ میخمان سینگ ایلینگ بیلان بول
وبلاک ارکانیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست