• تاریخ: 2016-06-18
  • شناسه خبر: 18655
  • 464 بازدید

آشوراده بعد از ۱۲ سال همچنان بلاتکلیف است

ارکین نیوز-دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان با اشاره به اینکه پرونده‎های زیادی از سال گذشته مفتوح است که فرجام آن هنوز مشخص نیست، گفت: جزیره آشوراده بعد از گذشت ۱۲ سال همچنان در بلاتکلیفی است. اسدالله قره‎خانی بعد از ظهر ...

ارکین نیوز-دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان با اشاره به اینکه پرونده‎های زیادی از سال گذشته مفتوح است که فرجام آن هنوز مشخص نیست، گفت: جزیره آشوراده بعد از گذشت ۱۲ سال همچنان در بلاتکلیفی است.

اسدالله قره‎خانی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان گلستان اظهار کرد: گرچه حدود و صغور جزیره آشوراده مشخص شده اما این کفایت نمی‎کند باید با جذب سرمایه‎گذار و ایجاد سرمایه‎گذاری زمینه تحول این بخش را فراهم کرد.

وی تصریح کرد: پرونده مرزهای سیاسی و جغرافیایی استان، پتروشیمی با ۹۲ هزار سهامدار، منطقه آزاد تجاری، پالایشگاه، راه‎آهن گرگان-مشهد و منطقه ویژه آزاد تجاری بعد از گذشت سالها همچنان مفتوح است، اصلا به دنبال مقصر نیستیم اما استان گلستان با چنین مشکلاتی مواجه است که باید برای رفع آن چاره‎اندیشی شود.

* از وضعیت پتروشیمی گلستان نمی‎توان به سادگی گذشت

نماینده مردم علی‎آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیکاری و درآمد دو مسئله اساسی است، افزود: شرمندگی ما در این دو موضوع باید بیشتر باشد.

قره‎خانی گفت: ۹۲ هزار سهامدار در پروژه پتروشیمی در سال‎های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ سرمایه‎گذاری کردند اما هنوز اتفاق خاصی در این زمینه نیفتاد مردم از ما سوال می‎کنند که آیا این پروژه به نتیجه می‎رسد یا خیر؛ ما نمی‎توانیم از کنار این مسائل به سادگی بگذریم، هر جا که علم، عقل و تکنولوژی ورود کرده چیزی به عنوان بن‎بست وجود ندارد.

وی با اشاره به دستبرد استان‎های دیگر به منابع آبی استان گلستان اظهار کرد: زیر کوه و چشمه‎هایی که آب آن به سمت استان گلستان منتهی می‎شود چاه می‎زنند و آب به استان سمنان هدایت می‎شود ما باید بیدار باشیم و از حدود و صغور مطلع شویم.

* برای پیگیری مطالبات استان جدی پای کار باشیم

دبیر مجمع نمایندگان گلستان‎ با بیان اینکه سرانه مصرف آب شاهرود از گرگان و استان گلستان به مراتب بیشتر است، گفت: باید در مرزهای استان تابلوهایی نصب شود، منابع طبیعی در این زمینه باید قوی‎تر عمل کند.

قره‎خانی با تاکید بر اینکه باید برای پیگیری مطالبات استان جدی پای کار باشیم، افزود: موافقت‎نامه پالایشگاه اخذ شده، فنس‎کشی آن صورت گرفته اما به نتیجه نرسیده است منطقه ویژه آزاد تجاری در مجلس هشتم مطرح شد اما هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفت، منطقه آزاد تجاری دو بار در مجلس مطرح شد اما مورد تصویب قرار نگرفت.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات نمایندگان از وضعیت دستگاه‎های اجرایی استان ضعیف است از مدیران دستگاه‎ها خواست تا در این زمینه به نمایندگان کمک کنند تا زمینه رفع مشکلات تسهیل شود.
فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست