• تاریخ: 2015-08-03
  • شناسه خبر: 6874
  • 1,957 بازدید

پدیده طلاق در شهرستان آق قلا رو به افزایش است

ارکین نیوز – بررسی های خبرنگار ارکین نیوز از افزایش پدیده طلاق در شهرستان آق قلا در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ خبر می دهد. براساس این گزارش با وجود اینکه آمار دقیق طلاق در شهرستان آق قلا به دلایلی از طرف مسئولین رسانه ا ...

ارکین نیوز – بررسی های خبرنگار ارکین نیوز از افزایش پدیده طلاق در شهرستان آق قلا در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ خبر می دهد.
براساس این گزارش با وجود اینکه آمار دقیق طلاق در شهرستان آق قلا به دلایلی از طرف مسئولین رسانه ای نمی شود ولی شواهد و مدارک از منابع محلی نشان می دهد که ۹۰ مورد طلاق در سال ۱۳۹۳ در شهرستان آق قلا به ثبت رسیده است که این میزان در سال ۱۳۹۲ کمتر از ۷۰ مورد بوده است.
همچنین این بررسی نشان می دهد که آمار طلاق در بین ترکمن ها بیشتر از سایر اقوام بوده است و نگران کننده این است که بیش از ۹۰ درصد طلاق ها در بین قوم ترکمن که از انسجام فرهنگی و اجتماعی بیشتری نسبت به سایر اقوام می باشد ؛ رخ داده است .
آمار های تائید نشده ای هم وجود دارد که آمار طلاق در شهر آق قلا در سال گذشته ۳۸ مورد گزارش شده که این مورد در شهر انبارالوم فقط یک مورد بوده است (۱۳۹۳).
در بخش طلاق روستایی نیز روستاهای بخش مرکزی آق قلا با ۳۷ مورد طلاق گوی سبقت را از بخش روستایی وشمگیر که ۱۴ مورد را ثبت کرده اند ، ربوده است .
نگران کننده آن است که نسبت ازدواج شهرستان ذر سال ۱۳۹۳ نسبت به سال ۱۳۹۲ کاهش یافته است و این در صورتی است که میزان طلاق در آمار مقایسه ای این دو سال افزایش داشته است.
در بررسی های بدست آمده مهمترین علت افزایش طلاق در شهرستان آق قلا اعتیاد ، اختلافات خانوادگی ، مشکلات اقتصادی همچون بیکاری و طلاق های عاطفی همچون ضعف در مهارت های ارتباطی بوده است.
به نظر می رسد متولیان فرهنگ عمومی شهرستان با توجه به کاهش ازدواج و افزایش طلاق در سال گذشته بایستی راهکارهای تازه ای را بیاندیشند و بایستی به این نکته توجه داشته باشند که اگر فقط تظاره گر موج فزاینده این پدیده در شهرستان باشند مردم از گزند ناهنجاری های ناشی از طلاق در امان نخواهند بود.

  • خداوردی طعنه - 2015-08-04 در 1:51 ب.ظ

    به این میگن خبر بد//امیدواریم که امار طلاق که چه عرض کنم __خود طلاق به نوعی نه از شهر آق قلا بلکه در تمام ایران ریشه کن بشه تا کودکان مظلوم وبی گناه در این بین آواره نشوند ولطمات روحی نخورند//

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست