• تاریخ: 2015-07-30
 • شناسه خبر: 6746
 • 2,209 بازدید

واکنش های متفاوت به تحلیل ناصر توسلی ادامه دارد

ارکین نیوز – ناصر توسلی از نویسندگان جوان و اهل قلم شهر آق قلا در مردادماه تحلیلی سیاسی از فضای انتخاباتی را در سایت ارکین نیوز و نسخه ای از آن نیز در سایت ترکمن سسی منتشر کرد که در همان لحظات اولیه انتشار ، اعتراض ...

ارکین نیوز – ناصر توسلی از نویسندگان جوان و اهل قلم شهر آق قلا در مردادماه تحلیلی سیاسی از فضای انتخاباتی را در سایت ارکین نیوز و نسخه ای از آن نیز در سایت ترکمن سسی منتشر کرد که در همان لحظات اولیه انتشار ، اعتراض و انتقاد فعالان سیاسی و اجتماعی را به همراه داشت .
اولین منتقد این یادداشت قیوم شکاری مسئول سایت ترکمن سسی بود که همراه با انتشار این یادداشت ، نوشت :بخشهایی از این مطلب در کنار نکات ظریف و جالب آن حکایت از این دارد که نویسنده نتوانسته است در بعضی از سطور بر گرایشهای جناحی خود افسار عدالت و انصاف تحلیلی را بزند.
وی در بخش دیگری از تحلیل خود ضمن انتقاد از نگاه تعصب گرایانه نویسنده از کاندیدای خاصی آورده است : نگرش جناحی و تاثیر پر رنگ این نگرش بر ارزیابی نویسنده از جایگاه کاندیداها یکی دیگر از آسیبهای مشهود دراین یادداشت است .در این زمینه نویسنده تلاش داشته است با ارائه برخی از زمینه های انتزاعی شرایط سه کاندیدی که به جریان اصلاحات نزدیک تر هستنند رامطلوب ترازسایر کاندیداها معرفی نماید .

“رحیم ” از فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان نیز ضمن انتقاد از انتشار این تحلیل در سایت های محلی طی ارسال نظری عنوان داشته است : ناصرجان جنابعالی که هنوز جوانید تجاربتان از مطالعه مطالب فضای مجازی ست تا میدان عملی. و در اظهار نظر هایت آنقدر محکم و قاطع نباشید و براحتی نظرات طرف مقابل را مردود و نفی نفرماییدکه در مباحث مطروحه در این گروه که افراد متخصص و باتجربه هم فراوانند منظورم مردود کردن فعالیت های اهل فن در مبحث چندشب پیش در مورد الفبای زبان ترکمنی ست . و انتقاد و تحلیل سایت ترکمن سسی (بقول شما حاج قیوم شکاری) از روی دلسوزی برای شما بود.
چون همگان میدانند که نوشته ی شما نظر بود نه تحلیل. صداقت را همیشه همراه خود داشته باشید در نشست برای ائتلاف کاندیدای مجلس نهم آق قلا از طریق قرعه کشی نبود و تا پاسی از شب ادامه داشت و با رای گیری مخفی انجام شد و فقط روحانیون نبودند و متشکل از ترکیب پیشنهای شما بودند
اجماع و ائتلاف نتیجه خوبی خواهد داشت اما کسانی که شرکت می کنند باید از تمام طیفها باشند از جمله روحانیون – یاش اولی ها – افراد فرهنگی و دانشجویی که مردم آنها را قبول داشته باشند- در انتخابات مجلس نهم آق قلا ائتلاف توسط روحانیون با قرعه کشی انجام شد که نتیجه آنرا همه دیدند که هیچکس نتیجه آن را قبول نکرد و چطور به یک دیگر تهمت زدند که هنوز هم این تهمتها ادامه داره- ائتلاف باید از روی تحلیل و بررسی صلاحیت کاندیداها باشه یعنی کسانی باید به نمایندگی از طرف مردم قضاوت کنند که بتوانند تجزیه و تحلیل کنند و بدون طرفداری از افراد خاصی به کاندیداها رای دهند.
” طاهر ” نیز ضمن انتقاد از مطالب ذکر شده در این تحلیل ؛ نوشته است :جناب آقای عبدالناصر توسلی دوست عزیز ……… تحلیل زیبایی بود اما مغرضانه و یکطرفه و بودن اطلاع از ماهیت ائتلاف دوره قبلا که فقط شنیده های خودت و نطرات خودت را بیان داشته اید گفته ای که فرهاد توماج ریزش انتخاباتی دوره قبل رادر این دوره دارد اما جنابعالی از برنامه و تشکیلات آقای توماج خبر داری اصلا میدانی که ایشان چند تا تیم قوی در خود منطقه ترکمن نشین تشکیل داده و شبانه روز و غیر علنی دارند کار میکنند .
گفتی که از هر ۲۰ نفر ۱۵ نفر مخالف آقای فرهاد توماج هستند آیا میتونی بگی این ۱۵ نفر چه کسانی هستند . اصلا قضیه نظر سنجی در این موقع از زمان که هیچ چیزی مشخص نیست یه کار بیهوده و اتلاف وقت است شاید تا زمان بررسی صلاحیت ها خیلی ها بیاییند و خیلی ها انصراف بدهند . در مورد آقای عبدالناصر ایزدی واقعا واقعیت را گفته اید چون ایشان تکلیف دوره ای که خودش رفت و برگشت را با مردم روشن کند . /اقای مهندس امان زاده هم بیدلیل پا به عرصه این رقابتها نخواهد گذاشت حتما چیزی در برنامه ها و تشکیلاتش دارد که اعلام آمادگی کرده . جناب آقای رشید نافعی هم که فعلا بدون حوزه دارد کارمیکند و… آقای رادمهر و منصور گرکز را که حقیقتا خودشان را اون جور که هستند به مردم نشان ندادند نه از برنامه ها یشان گفته اند و نه اهدافشان را بیان کرده اند.
بهرحال انتشار این تحلیل از جوان دست به قلم شهر آق قلا فازغ از تمامی برداشت ها موافق و مخالف ، بیانگر این موضوع است که هنوز نامزد های احتمالی مجلس دهم نتوانستند دیدگاه های واحدی را از خود در بین مردم و فعالان سیاسی و اجتماعی ایجاد کنند و می توان گفت ذهن ها و افکارها دستخوش تغییرات در خصوص فضای انتخاباتی حاکم بر شهر آق قلاست .

 • همشهری - 2015-07-31 در 2:13 ب.ظ

  از اقای ناصر توسلی به عنوان یک نویسنده ی پر تلاش ولی جوان تشکر می کنم
  ولی مطالب ایشان به نظر بنده یکطرفه بوده و بدون هدف می باشد
  هنوز زمان زیادی برای حضور یا عدم حضور کاندیداهای دوره ی دهم مجلس وجود دارد
  به احتمال زیاد نشست های سیاسی فراوانی در سطح شهر و روستا های انجام میشود
  و برخی از کاندیداتور های احتمالی این دوره در این نشست ها حضور دارند
  نکته ی مهم در این خصوص این است که برخی از افراد می خواهند از اب گل الود ماهی بگیرند و جایی برای خود باز کنند
  کسانی که صلاحیت انها نیز رد شده است

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست