• تاریخ: 2015-10-29
  • شناسه خبر: 9898
  • 678 بازدید

واکنش علمای شیعه و سنی استان گلستان به حکم اعدام “شیخ نمر”

ارکین نیوز – آخوند سلاق مدیر حوزه علمیه فاروقیه سقریلقی آق‌قلا اظهار داشت: شیخ نمر یک روحانی مبارز است که حکام سعودی از ترس حرف‌های ایشان دست به صدور حکم اعدام این روحانی بزرگوار زده‌اند. وی افزود: این نشان از بی‌ع ...

ارکین نیوز – آخوند سلاق مدیر حوزه علمیه فاروقیه سقریلقی آق‌قلا اظهار داشت: شیخ نمر یک روحانی مبارز است که حکام سعودی از ترس حرف‌های ایشان دست به صدور حکم اعدام این روحانی بزرگوار زده‌اند.

وی افزود: این نشان از بی‌عدالتی حکومت آل سعود است و اعدام شیخ نمر ضربه سنگینی بر پیکره حکومت آل سعود وارد خواهد کرد.

دوست محمد آخوند میرحسنی از علمای برجسه اهل سنت شهرستان کلاله نیز درباره حکم اعدام شیخ نمر گفت: حکومت آل‌سعود حکومتی ظالم و ستمگر است و اگر بخواهد این عالم فقیه دین را اعدام کند، چاهی برای خودش می‌کند.

وی افزود: مردم مسلمان جهان و عربستان در برابر این اقدام آرام نمی‌نشینند و انشالله توسط مردم عربستان حکومت آل سعود سرنگون خواهند شد.

آخوند میرحسنی افزود: اعدام شیخ نمر اختلاف بین حکام سعودی و خاندان آن‌ها را بیش از پیش بیشتر می‌کند و سبب سرنگونی و نابودی حکومت آل‌سعود خواهد شد.‌

آخوند سن‌سبیلی امام جمعه روستای پیرواش‌سفلی هم اعدام شیخ النمررا مهر تائیدی بر نبود آزادی بیان در جامعه سعودی اعلام کرد و گفت: این موضوع که هر روحانی حرفی مخالف با حکومت زد، او را اعدام کنند بسیار اقدام ناشایسته و نابخردانه است.

وی افزود: اعدام بدون علت یک روحانی اقدام زشتی است و من به عنوان یک طلبه اهل تسنن آن را به شدت محکوم می‌کنم.

حجت‌الاسلام حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آق قلا هم در این باره گفت: کشور عربستان مدعی آزادی بیان است اما در این حرف آن‌ها عملی نمی‌بینیم و شیخ النمر خواستار آزادی بیان بود و حقایق را برای مردم اعلام می‌کرد، اما حکام آل‌سعود آزادی بیان را به نفع خود معنی می‌کند. اگر آزادی بیان خلاف این منافع بود، باید با آن برخورد شود و ما این اعدام را یک اقدام سیاسی می‌دانیم.

وی تاکید کرد: حکومت سعودی بداند که با اعدام شیخ النمر مردم ساکت نخواهند نشست.

خانم نعیمه عیدی مدرس و مدیر حوزه علمیه خواهران اهل سنت شهرستان کلاله هم در این باره به تسنیم گفت: حکومت آل سعود بر پایه ظلم بنا نهاده شده و ما می‌بینیم که در یمن و کشورهای دیگر چه ظلم و ستم‌هایی می‌کنند. اگر بخواهد این عالم دینی را اعدام کند نه تنها قدرتشان افزوده نمی‌شود، بلکه ضعیف‌تر خواهند شد.

وی تصریح کرد: چرا مجامع بین‌المللی سکوت می‌کنند و در برابر این حرکات رژیم سعودی چیزی نمی‌گویند، مگر نباید از حقوق بشر دفاع کنند. سکوت مراجع حمایت از حقوق بشر در قبال جنایات آل‌سعود در یمن و نیز تأیید حکم اعدام شیخ نمر، نشان‌دهنده عملکرد دوگانه نهادهای حقوق بشری است.
تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست