• تاریخ: 2015-11-04
  • شناسه خبر: 10085
  • 1,488 بازدید

معیارهای انتخاب اصلح از دیدگاه رحمان قره باش فعال سیاسی آق قلا

ارکین نیوز- معیارهای انتخاب اصلح چیست و مردم باید چه فاکتورهایی را برای انتخاب فرد اصلح برای مجلس در نظر بگیرنند ، موضوع جدیدی نیست و اغلب صاحب نظران معیارهای متفاوتی را برای یک کاندید اصلح عنوان کرده اند. بیشتر آگاهان ب ...

ارکین نیوز- معیارهای انتخاب اصلح چیست و مردم باید چه فاکتورهایی را برای انتخاب فرد اصلح برای مجلس در نظر بگیرنند ، موضوع جدیدی نیست و اغلب صاحب نظران معیارهای متفاوتی را برای یک کاندید اصلح عنوان کرده اند.
بیشتر آگاهان به مسائل سیاسی ، اجتماعی منطقه شاخص های یک کاندیدای اصلح را شناسایی کرده اند و می دانند یک نماینده مجلس برای اینکه بتواند به مردم خدمت کند بایستی چه شرایطی داشته باشد و این موضوع را نیز به مردم منعکس کردند تا مردم نیز با آگاهی و بینش بیشتری شرایط انتخاب اصلح را بدانند.
رحمان قره باش از فعالان سیاسی اجتماعی شهرستان آق قلا ، معیارهای انتخاب اصلح را طی مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ارکین نیوز بیان کرده است که خواندن دیدگاه های ایشان خالی از لطف نیست هرچند که برخی از دیدگاه های ایشان در فضای مجازی نیز منتشر شده است .
قره باش می نویسد : دانایی و شجاعت فاکتور اصلی و مثل دوبال برای یک کاندیدا برای تصاحب کرسی مجلس است مواظب باشیم تا ادم های کوچک رو با آگران دیسمان های محلی و غلط برای کارهای بزرگ نفرستیم .
نظر شما کدام کاندیدا شهامت خودش رو با کارهایی کرده و یا تا حالا از خودش نشا ن داده را گزینه مناسب و لایق مجلس می دونید ؟
آدم هایی که حتی به اندازه یک مقاله نویس و فعال اجتماعی به انتقاد از مشکلات یا در تایید پتانسیل های اجتماعی محیط زیستی و جغرافیایی و… در روزنامه ها قلم نزده و مطلب در خور توجه ننوشته است.
در هیچ یک از مناسبت ها حرکت عام المنفعه ای نداشته ، جز اینکه در ایام انتخابات با هیت همراه سازی از این چادر به آن چادر گدایی محبوبیت و از آن عروسی به آ ن عروسی خودی نشان دادن را پیشه خودشان ساختند .
با توام ای برادری که سفت و سخت چسبیدی به یک کاندیدا و چشم ها تو بستی به روی تمام دنیا ….قبلا هم طرفداری این و اون را کردی و رفته به مجلس ……. چه اتفاقی افتاد ؟ ایا هنوزم از کارنامه ۴ ساله اش می تونی دفاع کنی ؟
چرا باید سرنوشت خودمان و آینده بچه ها مان را به دست یک ادم ضعیف بدهیم ؟ چرا اینقدر مجلس رو کم اهمیت تصور می کنیم ؟ مجلس جای ترقی و توجه دولت مردان کشور به مناطق هست.
لطفا و خواهشا دست از طرفداری متعصبانه و کورکورانه برداریم و خدای ناکرده ما نردبان ترقی برخی ها نشویم . نماینده باید با فدا کردن خودش و با وقف کردن خودش موجب ترقی منطقه و کشور عزیزمان شود.
و ای کاش این جمله زیبا در عمل نیز عینیت پیدا می کرد تا از مشکلات مردم عزیز کشورمان کاسته می شد.
اگر کارنامه کسانی که تابحال به مجلس رفته اند را ورق بزنیم حتما” صفحاتی پیدا خواهند شد که برای مردم و منطقه گام برداشته اند اما بایستی دنبال اشخاصی باشیم که تعداد صفحات گام های مفید و موثر آنها برای مردم بیشتر از بقیه باشند و این تعداد صفحات مفید در اشخاصی که هنوزبه مجلس راه نیافته اند نیز پیدا می شوند و گاها”امکان دارد کارنامه آنها بهتر از مجلس رفته ها باشند، بنابراین سعی نماییم در انتخاب نماینده شهرمان نهایت دقت را داشته باشیم تا شخصی که لیاقت بیشتری دارد به مجلس راه پیدا کند.
دانایی و شجاعت فاکتورهای مهم و اولیه میباشند که درکنار راستگویی و درست کرداری و یکرنگی و تعهد اخلاقی و مردم داری و… میتوانند از خصوصیات خوب بحساب آیند.
بدیهی است شخصی که مسلط به قوانین باشد بهتر می تونه عمل کنه ولی این به معنای نادیده گرفتن یک اقتصاد دان ویا تئوریسین سیاسی یا یک فرد کارآمد محیط زیستی و …..نیست مجلس به همه علوم و تخصص ها نیاز داره اما ما باید به فراخور جامعه تصمیم بگیریم که در این مقطع به چه تخصصی نیاز داریم …
ولی نبایستی چنین تصور شود که یک حقوق دان نمی تواند در عرصه اقتصاد یا اشتغال بدرستی عمل کند خیر شخص کار امد می تواند در همه عرصه منطقه را به پویایی و شکوفایی برساند.

* آشنایی با رحمان قره‌باش

مدرک تحصیلی: کارشناس ارشد مدیریت

سوابق و زمینه فعالیت

رئیس هیئت مدیره شرکت بازرگانی سودای صحرا گلستان

نائب رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان گلستان

عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران

نائب رئیس شرکت حمل و نقل بین المللی دشت نوردان گرگان (بزرگترین شرکت کریری ایران به کشورهای دارای ۳۸۰ دستگاه ناوگان)

۴ سال مسئول طرح برنامه جهاد سازندگی از سال ۱۳۶۰ الی ۱۳۶۴

به مدت ۲۰ سال مدرس آموزش و پرورش و هم اکنون به صورت پاره وقت مدرس در مراکز آموزش عالی

۴ سال دبیر انجمن حمل و نقل بین المللی استان گلستان

افتخارات

۵ سال متوالی با گروه بازرگانی قره باش و بازرگانی پقه و شرکت بازرگانی سودای صحراگلستان به عنوان صادر کننده نمونه.

  • ترکمن اوغلی - 2015-11-11 در 10:22 ب.ظ

    رحمان دادا از کی تاحالا جنابعالی فعال سیاسی شدید. ما تا بحال شما را در هیچ انتخاباتی در طرفداری از هیچ کاندیدای ندیدیم. شما بیشتر در مسافرتهای خارجی و مشغول تجارت بودید. خوش می گذراندید. تا جایی که ما می دانیم شما ناراحتی قلبی دارید خودت را قاطی بازیهای سیاسی نکنید خدا یی نا کرده قلبتان نگیرد. از گفته هاتان معلوم که از فرد خاصی که تحصیلات حقوق دارد طرفداری می کنید. مسلط به قانون بودن و … صحبت کردید. این حقوقدانی که جنابعالی مد نظرتان است ………………………………………………………………

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست