• تاریخ: 2015-10-10
  • شناسه خبر: 9268
  • 470 بازدید

عدم مدیریت و سوء تدبیر دولت عربستان علت وقوع فاجعه منا می باشد

ارکین نیوز -حاج آخوند میرزاعلی، امام‌جمعه شهرستان آق‌قلا در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ضمن تسلیت به بازماندگان فاجعه منا گفت : جان‌باختگان این حادثه به درجه اعلایی از بهشت رسیدند. وی عدم مدیریت و سوء تدبیر دولت ...

ارکین نیوز -حاج آخوند میرزاعلی، امام‌جمعه شهرستان آق‌قلا در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ضمن تسلیت به بازماندگان فاجعه منا گفت : جان‌باختگان این حادثه به درجه اعلایی از بهشت رسیدند.

وی عدم مدیریت و سوء تدبیر دولت عربستان را باعث کشته شدن تعداد زیادی از برادران شیعه و سنی دانسته و افزود : فرقی بین ملت‌های مختلف همانند ایرانی و آفریقایی نیست. بلکه مهم آن است که همه ما مسلمان بوده و به خدا و پیامبر ایمان‌داریم.

امام‌جمعه شهرستان آق‌قلا ادامه داد : هرکسی در داخل حرم گردد باید امنیت داشته باشد. آیا امنیت آن است که این‌طور برادران ما معصومانه در این حادثه جان خود را از دست بدهند.

آخوند میرزاعلی خاطرنشان کرد : هرکسی به‌طور قانونی و با گذرنامه به کشوری سفر می‌کند، دولت آن کشور موظف است که امنیت آن مسافران را تضمین نماید. ولی متأسفانه در عربستان این حالت روی نداده است.

وی در ادامه روایت این ماجرا را از زبان حاج آخوند جاور امام‌جمعه گنبد می‌کند و می‌گوید: من بر روی زمین و زیر اجساد افتاده بودم. بدنم از کمر تا پاهایم بی‌حس بود. امدادگران مرا به‌سختی از زیر اجساد بیرون آورده و مرا در کیسه حمل جنازه گذاشته و زیپ آن را بستند. من صدای آن‌ها را می‌شنیدم. در آن شرایط از خدا خواستم به من کمک کند و توانستم دستم را تکان دهم.

مانوران به سمت من آمده و زیپ کیسه را باز کردند و مرا به گوشه‌ای انداختند. من به چشم خود دیدم که سربازان سعودی مسیر راه ما را بستند.

امام‌جمعه شهرستان آق‌قلا سپس روایت این ماجرا را از زبان حاج آخوند خوجملی امام‌جمعه نگین شهر می‌کند و می‌گوید:مأموران سعودی زائرانی که در چادرها بودند بیرون می‌کردند و اجازه نمی‌دادند که کسی به ما کمکی بکند.
اسپی دژ

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست