• تاریخ: 2017-05-24
  • شناسه خبر: 22904
  • 631 بازدید

سوم خرداد،یادی از سه والیبالیست فقید صحرا که درحال فراموشی هستند

ارکین نیوز-یادی از سه والیبالیست آسمانی ترکمن صحرا/اسطوره هایی که در حال فراموشی هستند… سوم خرداد۱۳۸۳ بود که خبر ناگواری استان گلستان را در غمی بزرگ فرو برد،سه عزیزی که بر اثر سانحه رانندگی جان به جان آفرین تسلیم ک ...

ارکین نیوز-یادی از سه والیبالیست آسمانی ترکمن صحرا/اسطوره هایی که در حال فراموشی هستند…

سوم خرداد۱۳۸۳ بود که خبر ناگواری استان گلستان را در غمی بزرگ فرو برد،سه عزیزی که بر اثر سانحه رانندگی جان به جان آفرین تسلیم کردند.

حاجی خوشگلدی و غیاث الدین صحنه و میکائیل یلمه قهرمانان ملی هستند که با وجود افتخار آفرینی های زیاد به فراموشی سپرده شدند..

می خواهم درباره ی افتخارات عزیزان خلاصه ای بگویم تا یادی از این بزرگواران کرده باشیم.

غیاث الدین صحنه متولد ۱۳۴۲ است،وی سابقه حضور در تیم های باشگاهی بانک ملی،استقلال،برق تهران و نئوپان گنبد و سابقه حضور در تیم ملی را دارد،مرحوم صحنه سال۱۹۸۹به عنوان بهترین مدافع آسیا شناخته شد و در دوران مربیگری نیز تیم امید گلستان را به مقام نائب قهرمانی کشور رساند،غیاث الدین صحنه از بااخلاق ترین بازیکنان کشور بود.

از جمله افتخارات میکائیل یلمه می توان به سابقه حضور ایشان در تیم ملی جوانان و پیکان تهران اشاره کرد،که بعد ها باشگاه پیکان به پاس قدردانی از ایشان یکی از سالن های تیم را به اسم (میکائیل یلمه)نام گذاری کرد.

حاج خوش گلدی صحنه نیز از مربیان برتر کشورمان می باشد که با زحمات شبانه روزی خویش بازیکنانی چون ابراهیم سن سبلی،غیاث الدین صحنه ،احمدطبری،آق محمدسلاق و خیلی از بازیکنان دیگر را تحویل جامعه ورزشی کشورمان داد،بازیکنانی که امروزه نام های این عزیزان را با افتخار بر سر زبان ها می شنویم.

گفتنی است که حاج خوش گلدی صحنه و غیاث الدین صحنه به لحاظ خوش اخلاقی بقدری سر آمد بودند که پدران معنوی والیبال کشور شناخته می شوند.

آری،این سه عزیز از میان ما رفتند و واقعا شایسته است که آنها را به نوجوانان و جوانان والیبالیست کشور معرفی کنیم تا الگو های اخلاقی و والیبالی خودشان را از میان همچنین انسان های بزرگ انتخاب کنند.

کم لطفی است که فقط پیراهنی از غیاث الدین صحنه را روی دیوار سالن المپیک ببینیم،مسئولین هوشیار باشند که ارزش این عزیزان بیشتر از این ها است.

سوم خرداد ۸۳ بود،وقتی این عزیزان بعد از بازی در رشت عازم استان خود بودند در مسیر برگشت در شهرستان بندر گز دچار سانحه دلخراش شدند و با آتش گرفتن خودرو خاکستری از خود باقی گذاشتند و دار فانی را وداع گفتند.

امروز سوم خرداد و ۱۶ سال از این واقعه درد ناک می گذرد و انتظار مردم و عاشقان والیبال آق قلا که در سرما و گرما در سالن های ورزشی حضور میافتند این بود که جهت گرامیداشت یاد و خاطره آنها مراسمی در شان این عزیزان برگزار می شد ولی افسوس..

ورزشکاران و عاشقان والیبال صحرا و گلستان با آمدن ابراهیم یلمه بعنوان سکاندار والیبال آق قلا که خود از جنس این عزیزان می باشد انتظار داشتند که لااقل مراسمی جهت گرامیداشت خاطرات این نام آوران برگزار نمایدولی …..

غیاث الدین جان،حاج خوش گلدی جان و میکائیل جان ان شاء الله بهشت برین جایگاهتان باشد.
ارسالی از کاظمی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست