• تاریخ: 2015-12-14
  • شناسه خبر: 11739
  • 688 بازدید

سوگند/قسم خشت اول اجماع

ارکین نیوز – فرهاد قربان زاده :در حالی که دومین نشست هم اندیشی فعالان اجتماعی و سیاسی منطقه با محوریت اجماع قرار بود در گمیشان برگزار شود بنابر دلایلی مجهول و ناشناخته به بیست و یکم آذرماه سال نود و چهار به آرخ بزر ...

ارکین نیوز – فرهاد قربان زاده :در حالی که دومین نشست هم اندیشی فعالان اجتماعی و سیاسی منطقه با محوریت اجماع قرار بود در گمیشان برگزار شود بنابر دلایلی مجهول و ناشناخته به بیست و یکم آذرماه سال نود و چهار به آرخ بزرگ موکول شد.
این نشست و بازتاب آن شراره های امید به اجماع را در بین مردم شعله ورتر کرده است به ویژه حرکات ستودنی آقایان دکتر ایری,ولی پور,جبار وردی ایری و مهندس ایری که پیمان مودت و اتحاد آن ها با بالا بردن دستهای یکدیگر شاید آتش خشم رقبا و منتقدین به اجماع را برافروخته است.
اگر این تکنیک بی سابقه ی انتخاباتی برای تکیه بر کرسی سبز بهارستان به همین منوال تداوم بخشد چه بسا همه ی کاندیداهای محترم ناگزیر به تمکین و پذیرش اجماع خواهند بود.
با این وجود باز در اذهان عموم شبهاتی اجتناب ناپذیر باقی خواهد ماندو آن اینکه آیا واقعا سیاسیون منطقه که دم از اجماع میزنند و پا تو یک کفش کردند که حاضر به اجماع هستند صد در صد بدون چشمداشت و منفعت طلبی اقدام به اجماع میکنند؟
آیا هیچ کدام حامی کاندیدا جدا از هم نخواهند بود؟آیا این بزرگان با تفکرات و احزاب متفاوت که دیروز در مقابل هم صف آرایی می کردند.
امروز در کنار هم ؛ همسو برای ملت ایثار و ازخود گذشتگی خواهند کرد؟و ده ها سؤال و گزینه های دیگر ناخودآگاه به اذهان خطور میکندکه قبول شرایط اجماع را از طرف آنها برای اکثر ملت سخت کرده است.
پاک سازی و شفاف سازی اذهان مملو از اینگونه پرسشها و برون رفت از این خان,ضرورت یاد کردن قسم و سوگند و تدوین آیین نامه ی اجماع در جلسات آتی پیشنهاد میشود,چون گاهی لازمه ی اثبات امری همانا سوگند خوردن است.
اگر این مورد در بین مردم اتفاق بیفتدو مردم خود شاهد برگزاری مراسم سوگند باشند اعتمادمردم خود به خود جلب خواهد شد و گامها و پله های رسیدن به هدف اجماع را برای خود و مردم آسان کرده ایم این همان خشت اول ولی محکم خواهد بود.
برای ساخت بنای اجماع,چون آنچه قبلا مهم جلوه گری میکند اعتماد است اعتماد است اعتماد.
سپس مردم خود به خود پاسخ این اعتماد را با حضور حداکثری خود در پای صندوق های آرا خواهند داد.
به نظر در مقطع کنونی سوگند و قسم خوردن و تنظیم آیین نامه ی اجماع,تنها راه اعتماد سازی و اشاعه ی اعتماد بین مردم است ویا حداقل بهترین راه است.
خشت اول گر نهد معمار کج/تا ثریا میرود دیوار کج(یاد داستانی از شاهنامه ی فردوسی افتادم که مردم به کمک کاوه ی دادخواه(آهنگر)و فریدون,ضحاک ظالم را شکست دادند و فریدون را به جای ضحاک ظالم به پادشاهی نشاندند)
با آرزوی سربلندی مردم منطقه,یاد آوری مینماید این فقط یک نظر و پیشنهاد جهت تسهیل در رسیدن به هدف اجماع
گروه تلگرامی اولکه کوموش دپه

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست