• تاریخ: 2015-09-22
  • شناسه خبر: 8323
  • 659 بازدید

ریشه یابی هجمه تبلیغاتی علیه فرمانداران ترکمن استان گلستان

ارکین نیوز – همزمان با معارفه بخشدار مرکزی آق قلا از طیف اصلاح طلبان ترکمن ؛ از هفته گذشته هجمه های زیادی را گروه اصول گرا با رهبری یکی از سایت های معلوم الحال استان علیه فرمانداران ترکمن منطقه به ویژه فرماندار آق قلا در ...

ارکین نیوز – همزمان با معارفه بخشدار مرکزی آق قلا از طیف اصلاح طلبان ترکمن ؛ از هفته گذشته هجمه های زیادی را گروه اصول گرا با رهبری یکی از سایت های معلوم الحال استان علیه فرمانداران ترکمن منطقه به ویژه فرماندار آق قلا در فضای مجازی آغازشد.
این سایت که با آغاز دولت یازدهم وبا شروع اصلاحات در تیم مدیریتی استان ، شدیدترین حملات را علیه فعالان ترکمن انجام داده بود ، در تازه ترین اقدام خود با مطرح کردن احتمال تغییرات فرمانداران ، نوک تیز حملات خود را متوجه ۴ فرماندار ترکمن استان گلستان در دولت یازدهم کرد و بالاخص فرماندار آق قلا را با بیان مطالبی غیرمستند مورد هجمه تخریبی خود قرار داد.
مردم شهرستان آق قلا و منطقه ترکمنصحرا می دانند که اصولگرایان منطقه می خواستند شخصیتی از طیف اصول گرا و غیر بومی را با فشار رسانه ای و تبلیغاتی به شهرستان آق قلا به عنوان فرماندار تحمیل کنند .
آگاهان سیاسی و اجتماعی منطقه دلیل انتشار چنین مطالبی را در این سایت اصولگرا را ؛ همزمان با معرفی بخشدار اصلاح طلب مرکزی آق قلا ، شکست دوباره این گروه در به قدرت رساندن عوامل خود در منطقه ارزیابی می کنند.
رشید نافعی دانشجوی دکترای مدیریت فناوری اطلاعات و مطلع و تحلیگر مسایل سیاسی و اجتماعی منطقه در تماس خبرنگار ارکین نیوز در خصوص هجمه اخیر اصولگرایان به فرمانداران ترکمن منطقه می گوید : زمانی که مردم به دولت اعتدال و اصلاحات رای دادند ، پذیرفتند که این دولت نیز شاید تمام و کمال نتواند تمامی مطالبات مردم ترکمن را برآورده سازد ولی چون تفکر و خط مشی آن براساس شایسته سالاری و ارزش گزاری بر اقوام و قومیت ها در چارچوب منافع ملی و استانی قرار گرفت و با وجود اینکه نقدهایی برنیز در برخی مسائل درونی داشت ، مورد حمایت مردم قرار گرفت .
وی اضافه کرد: از این منظر با عنایت به اینکه در بین ترکمن ها نیز مطالبه ای برای گماردن افراد بومی و شایسته در منطقه ترکمن نشین احساس می شد و حرکتی مدنی جهت واگذاری پست های استانی و منطقه ای صورت گرفت و چهار فرماندار ترکمن توسط استاندار گلستان علی رغم مخالف طیف تندرو به منصه ظهور رسید.
این فعال سیاسی افزود: مردم ترکمنصحرا از ۴ فرماندار ترکمن خود حمایت می کند و منکر این قضیه هم نیست که نقد و انتقادهای نیز بر آنها وارد است ولی اینجانب معتقد ام این نقدها نیز با ملاحضاتی و صحبت های کارشناسی قابل حل می باشد.
کتوکی از فعالان اجتماعی سیمین شهر نیز با بیان اینکه هجمه های اخیر دلیلی بر موفقیت فرمانداران ترکمن منطقه است اضافه کرد: با تمامی محدودیت های دو ساله اخیر به دلیل تحریم ها ، فرمانداران توانستند به ویژه در شهرستان های آق قلا و گمیشان خوب عمل کردند و طرح های قابل توجه ای را در منطقه اجرا کردند.
وی افزود: این موفقیت ها در زمانی اتفاق افتاد که در دوره های قبلی فرمانداران با وجود سرازیر شدن پول نفت ، آنها نتوانستند انتظارات مردم را برآورده سازنند و این موضوع برای گروه تندرو اصولگرا گران تمام شده است.
پقه از دیگر فعالان سیاسی شهر آق قلا نیز در این خصوص گفت: مخالفت این سایت معلوم الحال در حمله به مدیران ترکمن منطقه مسبوق به سابقه است و هیچ دلیلی جز دشمنی با موفقیت مدیران ترکمن منطقه ندارد .
وی اضافه کرد: مدیران ترکمن در دولت قبلی با محدویت و فشار مواجه بودند و به دلیل وابستگی شدید به پست و عدم محبوبیت مردمی نتوانستند از مطالبات مردم منطقه دفاع کنند بنابراین این سایت با تخریب چهره فرمانداران محبوب ترکمن می خواهد چهره این نیروها را در بین مردم ناکارآمد و مطالبات آنها را شکست خورده جلوه دهد.
به هرحال به نظر می رسد علی رغم حملات اخیر سایت های اصولگرا به نمایندگان عالی دولت در منطقه ؛ اقبال عمومی با انتظارات این گروه همراه نیست و واقعیت چیزی نیست که این گروه در رویای رسیدن به آن در اذهان می پرورانند.
بخش سیاسی هیات تحریریه

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست