• تاریخ: 2015-10-25
  • شناسه خبر: 9744
  • 539 بازدید

دکل‌های نفتی دو هفته دیگر به گلستان می رسند/ روند کند منطقه آزاد

ارکین نیوز – نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دکل های نفتی تا دو هفته آینده در استان مستقر خواهد شد، گفت: این دکل ها باعث ایجاد یک رنسانس اقتصادی در گلستان می شوند. عیسی امامی در گفتگو ...

ارکین نیوز – نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دکل های نفتی تا دو هفته آینده در استان مستقر خواهد شد، گفت: این دکل ها باعث ایجاد یک رنسانس اقتصادی در گلستان می شوند.

عیسی امامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان این که این دکل های نفتی می تواند سهم اشتغال را در استان افزایش دهد، گفت: هر چقدر میزان درآمد استان بالا رود می توان شاهد بود میزان درآمد مردم هم افزایش یابد و آثار اقتصادی مطلوبی را در استان مشاهده کرد.

آغاز عملیات اجرایی سکوهای نفتی در استان

وی با بیان اینکه پیمانکار بررسی ها و مشاهدات لازم را در این زمینه در استان انجام داده است، تصریح کرد: پیمانکار ایجاد سکو مشخص شده و عملیات اجرایی آن از این هفته آغاز می شود؛ همچنین شرکت حفار نیز در هفته گذشته بررسی های لازم را انجام داده و پیش بینی می شود مشکل در این حوزه پیش نیاید.

امامی افزود: در این منطقه توسط کارشناسان بررسی‌های لایه به لایه انجام شده است. با توجه به آزمایش هایی که انجام شده با اطمینان می توان گفت که دخیره های نفتی وجود دارد و به این امیدوار شده ایم که فعالیت هایی که انجام داده ایم موفق بوده است.

وی با اشاره به اینکه دولت نیز در این راه مصمم گام برداشته است، اضافه کرد: نتیجه این حفاری کمک خواهد کرد که بتوانیم چاه هایی دیگر را هم در این منطقه شناسایی کنیم و این امر می تواند اثرات اقتصادی بالایی را داشته باشد. البته نیاز است تا دولت در برنامه ششم هم این موضوع را در حوزه اقتصادی لحاظ کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه این امر می تواند چه فرصت هایی را برای استان ایجاد کند، تصریح کرد: این موضوع می تواند فرصت های سرمایه گذاری استان را افزایش دهد و همچنین در نتیجه باعث بالا رفتن سهم ارزش افزوده و اشتغال استان شود. همچنین شاهد برخورداری استان از بودجه های دولتی در استان خواهیم بود.

منطقه آزاد انیچه برون روندی ضعیفی را در مجلس پیش رو دارد

امامی در ادامه به سوال خبرگار مهر درباره وضعیت تصویب منطقه آزاد اینچه برون در مجلس پاسخ داد و گفت: این منطقه با توجه به رای دولت، مصوبه خودش را در اختیار دارد. در حال حاضر پژوهش ها در این حوزه انجام شده است و لایحه به مجلس رفته است.

وی افزود: در این حوزه کارهای مطالعاتی و بحث های اقتصادی انجام شده است و به کمیسیون تخصصی صنایع انتقال پیدا کرده است که البته در این بین باید مورد بررسی چند کمیسیون فرعی دیگر هم قرار گیرد، اما متاسفانه هنوز نمایندگان استان در جریان جزئیات آن قرار نگرفته است.

امامی ادامه داد: لازم است تا نمایندگان استان در این زمینه اطلاعات مورد نیاز را کسب کنند و نمایندگان ما با همدلی این مسائل را جدی گرفته و با مشارکت بیشتر بر آن تسلط پیدا کرده و با جلب امضای دیگر نمایندگان در مجلس طرح را به صورت غیر فوریت به صحن مجلس بیاوریم.

نماینده مردم گرگان و آق قلا انجام این کار را در این مجلس مشکل دانست و اضافه کرد: طرح منطقه آزاد گلستان به صورت غیر فوریت مشکل شده است و از دستور کار اصلی این مجلس خارج شده است.

وی با بیان این که امکان دارد تصویب منطقه آزاد اینچه برون به مجلس بعد انتقال یابد، گفت: راه را برای تصویب این امر سخت می بینم که البته نیاز دارد تا در این زمینه با دیگر نمایندگان مجلس جلسات مشترک داشته باشیم و مستندات در اختیار آنها قرار دهیم.

وی افزود: متاسفانه نمایندگان استان در جریان جزئیات طرح نیستند تا در این حوزه ورود جدی را پیدا کنند چرا که اطلاعات مربوط به این طرح در دست افراد این کمیسیون ها قرار دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست