• تاریخ: 2015-08-17
  • شناسه خبر: 7191
  • 1,569 بازدید

بوی تعفن مرغداری ها سلامت ساکنان روستاها را تهدید می کند

ارکین نیوز – این روزها به رغم مکانیزه شدن مرغداری ها بوی تعفن آن شبانه روز بر روی روستاها سایه انداخته است و مردم این روستاها نیز به ناچار با این بوی تعفن می سوزند و می سازند. چندین سال قبل صدور مجوز برای مرغداری ه ...

ارکین نیوز – این روزها به رغم مکانیزه شدن مرغداری ها بوی تعفن آن شبانه روز بر روی روستاها سایه انداخته است و مردم این روستاها نیز به ناچار با این بوی تعفن می سوزند و می سازند.
چندین سال قبل صدور مجوز برای مرغداری ها منوط به رعایت حریم روستا و حتی قرار نگرفتن در مسیر باد منتهی به روستا و فاصله مناسب از روستاها صادر می شد ولی امروزه دستگاههای متولی امر بدون توجه به این مشکل که در حال تبدیل شدن به یک معضل است نسبت به صدور پروانه کار مرغداری ها اقدام می کنند .
جمعی از ساکنین روستاهای قرنجیک پورامان ، سیدلر ، آق زبیر ،آقدکش و میرزاعلی یلقی طی نامه ای که به تایید اعضای شورای این روستاها نیز رسیده است ، از صدور مجوز جدید در مجاورت روستاهای فوق به ویژه در سمت بادخور و غرب روستا انتقاد کردند.
در بخشی از این طومار آمده است ” ما ساکنین روستاهای فوق چندین سال است که با بوی بسیار بد و مشکلات ناشی از آن به جهت وجود چندین مرغداری در سمت غرب روستا رنج می بریم .
امضاء کنندگان این طومار به ساخت یک مرغداری بزرگ در سمت بادخور و غرب روستا اشاره کرده و آورده اند: چرا محیط زیست ، جهاد کشاورزی و ارگان های مربوطه بدون اینکه ذره ای به فکر مردم باشند مجوز جدیدی صادر می کنند ………، چرا این همه زمین لایزرع در شمال آق قلاست آنجا مرغداری نمی زنند.
در پایان نامه از مسئولین درخواست کردند که جلوی احداث مرغداری جدید را بگیرید و نگذارید سود دیدن عده ای معدود باعث ناراحتی کل منطقه شود.

  • سوارکار - 2015-08-19 در 2:04 ب.ظ

    فرمانداریری به داد مردم نرسه فکر نکنم درست بشه این قضیه/////////////////////////////////////؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست