• تاریخ: 2015-09-15
  • شناسه خبر: 8097
  • 1,435 بازدید

بانک‌ها در حال مکیدن خون ملت هستند/ هر که وام گرفت با خاک یکسان شد

ارکین نیوز-محمد جواد نظری مهر نماینده مردم کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران استان گلستان با اشاره به عقب ماندگی‌های استان در بخش‌های دانشگاه، پتروشیمی و مرزهای جغراف ...

ارکین نیوز-محمد جواد نظری مهر نماینده مردم کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران استان گلستان با اشاره به عقب ماندگی‌های استان در بخش‌های دانشگاه، پتروشیمی و مرزهای جغرافیایی، مشکلات توسعه ای منطقه و حتی کشور را مربوط با بانکداری کشور دانست و گفت: بانک‌ها در کشور ما تبدیل به کاخ‌های شیشه ای شدند که خون ملت را می‌مکند.

بانک‌ها مانع توسعه کشور شدند

وی با بیان اینکه بانک‌های ما نزول می خورند، متذکر شد: با قاطعیت می‌گویم که بانک‌ها مانع اصلی توسعه کشور هستند، علت آن هم مشخص است، تنها با یک جستجو در دنیای اینترنت می‌توانید ببینید تسهیلات بانکی در کشورهای دیگر یک تا دو درصد است، در برخی جوامع پیشرفته مانند ژاپن تسهیلات کارهای تولیدی حتی منفی است آن هم در مدت‌های طولانی؛ اما در کشور ما گاهی سودهای بانکی به ۱۰۰ درصد هم می‌رسد.

نظری مهر تصریح کرد: بانک‌ها بجای اینکه کارمزد یک تا دو درصدی بابت نگهداری پول‌های مردم دریافت کنند ادعای سوددهی می‌کنند اما در طرف مقابل سودهایی می‌گیرند که صد در صد نزول است، بسیاری از مراجع مانند آقایان علوی گرگانی، جوادی آملی و نوری همدانی نیز در این رابطه حرف زده اند اما گوشی بدهکار نیست.

نماینده مردم غرب استان گلستان در مجلس شورای اسلامی بانک‌های کشور را نشر دهنده دروغ و کذب نیز خواند و عنوان داشت: اگر کسی بخواهد وام بگیرد هزار فاکتور صوری درست می کنند، این دروغ است، این غیراسلامی است، من این مطالب را در مجلس هم فریاد زدم اما صدا و سیما بخش‌هایی از این سخنرانی را پخش نکرد.

وی با بیان اینکه ما به عنوان ام القرای جهان اسلام نباید یک بانکداری اینچنینی داشته باشیم، تأکید کرد: این نوع بانکداری که بانکداری روسیه کمونیست است مسائل اسلامی را زیر سوال می‌برد. وقتی خداوند می‌فرماید نزول جنگ با خداست با احدی تعارف ندارد؛ قرآن کتابی آسمانی و برای تمامی ملت‌هاست از این رو اگر کافران ما نزول نخورند نیز کسب و کارشان از ما بیشتر برکت می‌گیرد در حالیکه ما به عنوان کشور اسلامی باید در این امر الگو شویم ولی می‌بینیم که برکت از زندگی‌ها دارد می‌رود.

نظری مهر با اشاره به سخنان روحانی در رابطه با کاهش تورم، ابراز داشت: می گویند تورم از ۴۰ درصد به زیر ۱۵ درصد رسیده است در این صورت سود بانکی هم باید کاهش پیدا کند اما چرا این اتفاق نمی‌افتد؟

نماینده مردم غرب استان گلستان در مجلس شورای اسلامی همچنین با طرح این سوال که کجای دنیا پول‌های خود را می دهند دست بانک خصوصی؟! خاطرنشان کرد: پول ملت باید زیر نظر بانک مرکزی برنامه ریزی شود ولی متأسفانه بانک مرکزی خودش شالوده این مشکلات است.

وی با تأکید بر اینکه بانک‌ها زیربنا و شالوده اقتصاد کشور هستند، یادآور شد: به جوان تازه اردواج کرده ما سه میلیون تومان وام آن هم با هزار فیلتر پارتی و رشوه می‌دهند در آخر هم بعد از کلی بدهکاری مجبور می‌شود کلیه خود را بفروشد، این کار در شأن اسلام و حکومت اسلامی نیست اما یک عده سودجو نمی‌گذارند اوضاع بهتر شود.

فشار بانکی صنعت و کشاورزی را زیر سوال برده است

نظری مهر با بیان اینکه با فشار بانک‌ها تمام صنعت ما، کشاورزی ما و اقتصاد مقاومتی ما زیر سوال رفته است، افزود: اقتصاد ما از هم پاشیده است، اگر مقام معظم رهبری اقتصاد اسلامی را در خطر نمی دیدند سال ۹۳ را با نام اقتصاد و فرهنگ نامگذاری نمی‌کردند، قطع به یقین فرهنگ اسلامی ما در نظام اقتصادی دچار مشکلاتی شده و در حال خارج شدن از ریل اصلی خودش است.

نماینده مردم کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تسهیلات بانکی در ژاپن منفی است، متذکر شد: سود بانک‌های ما همان نزول است اگر دیرکرد در بازپدراخت وام نیز صورت بگیرد که این سود به صورت تصاعدی بالا هم می‌رود، با احتساب این سودهای کذایی هر که تا کنون وام گرفته با خاک یکسان شده است ولی متأسفانه کسی برای نجات اقتصاد دم بر نمی‌آورد و گویا اراده‌ای در این زمینه وجود ندارد.
خبرگزاری دانشجو

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست