• تاریخ: 2015-09-11
 • شناسه خبر: 8025
 • 1,944 بازدید

اوج لودگی نمایش آلادا در شب های بندرترکمن

ارکین نیوز – علی : این روزها ساحل شنای بندرترکمن به ویژه در پنج شنبه شب ها میزبان صدها نفر از کسانی است که به دلیل نداشتن مکانی مناسب برای تفریح و دور هم بودن به آن جا مراجعه می کنند ولی متاسفانه آنچه در این مکان د ...

ارکین نیوز – علی : این روزها ساحل شنای بندرترکمن به ویژه در پنج شنبه شب ها میزبان صدها نفر از کسانی است که به دلیل نداشتن مکانی مناسب برای تفریح و دور هم بودن به آن جا مراجعه می کنند ولی متاسفانه آنچه در این مکان در این شب ها مشاهده می شود چیزی جز به سخره گرفتن فرهنگ خودمان نیست .
گروه هنری آلادا که یکی از گروه های هنری فعال در منطقه ترکمن صحرا و بندرترکمن می باشد و توانسته است با اجرای نمایش های طنز مورد توجه عموم مردم ترکمن صحرا قرار گرفته بگیرد ، در شب های تابستان در ساحل شنای بندرترکمن نمایش های را به نمایش می گزارند که چیزی جز لودگی و مسخره بازی به تماشاگران نشان نمی دهد.
تماشاگران که بیشتر آنها را کودکان و افراد ۱۲ سال تشکیل می دهند متاسفانه با الفاظ زشت و رکیک در این نمایش آشنا می شوند و شاید هم بکار بردن این الفاظ را که اغلب با خنده حضار مواجه می شود ، در اذهان ثبت می کنند.
حرکت زشت و سخیفی که در نمایش های این گروه به معرض نمایش گذاشته می شود و بازیگران گروه آلادا بدون توجه به زن و مرد بوذن تماشاگران و بدون در نظر گرفتن سن مخاطبین اش نمایش های با مضامین توهین و فحش به همدیگر اجرا می کنند ، مایه تاسف می باشد.
و بیشتر تاسف بار تر اینکه تماشاگران نیز بدون توجه به دیالوگ های ضد اخلاقی این نمایش ها ، قهقه وار با سخره گرفتن فرهنگمان می خندند و از به سخره گرفته شدن فرهنگ مان غافل هستند.

 • اس اس - 2015-09-12 در 6:17 ق.ظ

  باسلام گفتین ک بچه های ۱۲ ۱۳سال حرف های رکیک رو از این گروه یاد میگیرن؟؟؟ههه.ببین اقا یا خانومی ک این مطلبو نوشتین این طور دیگه در بین مردم خیلی محبوب شده با این کارات نمیتونی این گروه رو منحل کنی

 • ا.ش - 2015-09-12 در 7:55 ب.ظ

  اون زمانی که بهروز ایری مرحوم بود، طنز گروه آلادا بسیار عالی بود.
  ولی از روزی که کارگردان این گروه از میان ما رفت، این گروه در هر نمایشی ضعیف و ضعیف تر ظاهر شد. بطوری که حالا بیشتر نمایشهایشان لودگی شده .
  منی که به تماشای نمایششان می روم، حرکات بسیار بد و الفاظ زشت، ز سوی اجرا کنندگانشان می بینم که برای یک کودک بسیار بدآموزی دارد.

 • ترکمن - 2015-09-13 در 12:17 ب.ظ

  واقعا گل گفتین این گروه طنز فقط حرف های رکیک یاد می دهند .اوایل گفتیم یک گروه طنز و فرهنگی به نام الادا هست خوشحال شدیم گفتیم برای ارتقا فرهنگ جامعه قدمی کوچک ولی موثر برداشته شده است ولی به مرور زمان این گروه طنز به یک ضد ارزش تبدیل شده است و هیچ بوی از فرهنگ نمی دهد و فرهنگ خودمان را با این مسخره بازیها زیر سئوال می بریم .فرهنگی که مورد توجه خاص و عام بود .واقعا متاسفیم از این همه بی فرهنگی که رواج پیدا می کند

 • turkmen - 2015-09-14 در 6:11 ب.ظ

  ترکمن ها با همین جوکرها شادند می خواهید آنرا هم از ما بگیرید. بس کنید بابا طوری میگید مقطع سنی انگار اونجا گروه و ya کلاسه!
  همین کارها و نقدهای مضحک رو میکنین که ملت افسرده میشن میرن معتاد میشن بذارید یه کم بخندیم این شادی اندک رو از ما نگیرید

  • اس اس - 2015-09-14 در 10:42 ب.ظ

   واقعا حرف ۸۰ درصد مردم رو گفتین بزار شاد باشیم بابا..بزن واویلا لیلی……

 • ایوب - 2015-09-17 در 11:48 ق.ظ

  نظر منم همینه آلادا چرت و.پرته ،خجالتم نمیکشن مرد نشسته یا خانم!!!!

 • بندرترکمنی - 2015-09-18 در 12:06 ق.ظ

  نظر بنده در مورد گروه (به اصلاح = هنری) آلادا

  چرت و پرت و زننده. مزخرف و لوده بازی. تخریب و تمسخر فرهنگ ترکمن ها. (نمونه اش همان نمایش الشدیرمه = الشدیرمه ای که در فرهنگ ترکمن ها یکزمانی بسیار ارزش بالایی داشته، و در آن نام های پیامبران هم هست و گفته میشه توسط همین گروه به اصطلاح هنری آلادا مورد تمسخر قرار گرفته است.)

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست