• تاریخ: 2017-07-10
  • شناسه خبر: 23275
  • 204 بازدید

۲۰ میلیارد تومان برای توسعه سایت میگوی گمیشان جذب شد

ارکین نیوز-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان در بازدید از سایت میگوی گمیشان عنوان کرد: اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریالی تخصیص یافته برای توسعه سایت میگوی گمیشان جذب شده است. به گزارش فرمانداری گمیشان، R ...

ارکین نیوز-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان در بازدید از سایت میگوی گمیشان عنوان کرد: اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریالی تخصیص یافته برای توسعه سایت میگوی گمیشان جذب شده است.

به گزارش فرمانداری گمیشان، “محمود ربیعی” در این بازدید آب را نیاز اصلی برای پرورش میگو برشمرد و گفت: احداث کانال آبرسان sc2 به طول ۱۲ کیلومتر و احداث کانال و زهکش آبرسان لاین سه به چهار(mc) هر دو به طول یک هزار و ۷۰۰ متر اقدامی جهادی برای انتقال آب دریا برای سایت پرورش میگوی گمیشان است.

وی بیان کرد: با توسعه زیرساخت های سایت، زمینه های لازم برای تولید، پرورش و عمل آوری و بسته بندی فرآورده های میگو فراهم خواهد شد.

ربیعی میگو را محصولی استراتژیک دانست و افزود: با اقدامات انجام شده و برنامه های در نظر گرفته در سال جاری انتظار می رود بیش از ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته از سایت گمیشان میگو برداشت خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ادامه داد: ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه با محوریت شیلات و پرورش میگو در گمیشان انجام خواهد شد.

در این بازدید فرماندار گمیشان نیز سایت میگو را یکی از بزرگترین پروژه اقتصادی استان برشمرد و گفت: املاح و ریز مغذی های موجود در آب انتقالی از دریا به سایت باعث کاهش هزینه های پرورش و با کیفیت شدن میگوی گمیشان شده است.

وی افزود: سایت میگوی گمیشان مدل و طرح کاملی از اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در کشور است و دولت نیز در طی چهار سال اعتبارات ویژه ای برای توسعه این سایت در نظر گرفته است.

فرماندار گمیشان در پایان گفت: سایت میگوی گمیشان باعث ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی استان گلستان خواهد شد.

پیش از این بازدید جلسه ای در ساختمان اداری سایت میگوی گمیشان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، سرمایه گذار کشور بنگلادش، فرماندار گمیشان، مدیران کل معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، مدیر کل شیلات استان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان و سرپرستی شعب بانک کشاورزی استان برگزار شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست