• تاریخ: 2015-12-14
  • شناسه خبر: 11733
  • 426 بازدید

۱۸ بیمار مشکوک به آنفولانزا در کلاله

ارکین نیوز – سرپرست شبکه بهداشت کلاله گفت: ۱۸ نفر که از نظر متخصصین این حوزه، دارای وضعیتی مشکوک بودند، در بیمارستان کلاله تحت مراقبت های ویژه قرار گرفتند. مهندس شمس الدین کر در نهمین جلسه شورای اداری شهرستان کلاله ...

ارکین نیوز – سرپرست شبکه بهداشت کلاله گفت: ۱۸ نفر که از نظر متخصصین این حوزه، دارای وضعیتی مشکوک بودند، در بیمارستان کلاله تحت مراقبت های ویژه قرار گرفتند.
مهندس شمس الدین کر در نهمین جلسه شورای اداری شهرستان کلاله با بیان اینکه از بیماران مبتلا شده به این بیماری تنها ۶ درصد بستری می شوند و از این بین(۶درصد) احتمال نیم درصد فوت وجود دارد، ابراز امیدواری کرد که در این شهرستان نسبت به این موضوع مشکلات خاصی نخواهیم داشت و مردم و مسئولین باید مراقب و هوشیار باشند.

وی افزود: تنها مورد منجر به مرگ از بیماری آنفولانزا در این شهرستان مربوط به جوان ۲۳ ساله گالیکشی بود که علت مرگ وی تنها بیماری انفولانزا نبود و وی مشکلات(بیماری های) دیگری نیز داشت.

سرپرست شبکه بهداشت کلاله تاکید کرد: این بیماری نسبت به بیماری های دیگر که تا ۶۰ درصد منجر به مرگ می شوند، بیماری خطرناکی محسوب نمی شود و اولین راهکار در جلوگیری از ابتلا به این بیماری، رعایت بهداشت فردی و عمومی است.

شمس الدین کر با بیان اینکه این بیماری تنفسی بیشتر در افراد مبتلا به به آسم و مشکلات تنفسی و مادران باردار شایع است، گفت: در این خصوص ۱۸ نفر که از نظر متخصصین این حوزه، دارای وضعیتی مشکوک بودند، در بیمارستان کلاله تحت مراقبت های ویژه قرار گرفتند و از این بین ۲ مادر باردار و ۲ نفر دیگر روز گذشته ترخیص شدند و دیگر افراد تا بهبود کامل تحت مراقبت هستند.

وی از مثبت اعلام شدن آزمایش بیمار کلاله ای نیز خبر داد و گفت: این بیمار پس از تشخیص، تحت درمان قرار گرفت و بهبود یافت.

این مسئول گفت: الان زمان تزریق واکسن نیست و این اقدام باید طی ماه های گذشته انجام می شد و واکسن تا ۹۰ درصد موجب مصونیت از این بیماری می شود و بیماران مشکوک به این بیماری با تشخیص متخصصین ما جهت درمان به مراکز مربوطه ارجاع داده می شوند و در بیمارستان کلاله نیز تمهیداتی برای تشخیص و درمان این بیماری در نظر گرفته شده است و برای مردان و زنان دو اتاق مجزا و ایزوله درنظر گرفته شده است.
کلاله خبر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست