• تاریخ: 2016-11-20
  • شناسه خبر: 21432
  • 319 بازدید

۱۵ هزار قلم داروی فاسد در استان گلستان کشف شد

ارکین نیوز-رئیس ‌پلیس آگاهی استان گلستان از کشف ۱۵ هزار قلم داروی فاسد در یک عملیات پلیسی در استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به‌نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ مجتبی مروتی اظهار داشت: ماموران مبارزه با قا ...

ارکین نیوز-رئیس ‌پلیس آگاهی استان گلستان از کشف ۱۵ هزار قلم داروی فاسد در یک عملیات پلیسی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به‌نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ مجتبی مروتی اظهار داشت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی در پی دریافت گزارشی مبنی بر وجود داروهای قاچاق و تاریخ مصرف گذشته در یک واحد مسکونی، بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستورکار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی و تشکیل اکیپی مجرب با تعقیب و مراقبت‌های شبانه روزی، اقدام به رصد و کنترل فرد قاچاقچی کردند و با اطمینان از صحت موضوع و شناسایی محل دپوی کالای غیرمجاز در یک عملیات غافلگیرانه، وی را که در حال جابه‌جایی داروها بود دستگیر کردند.

رئیس‌ پلیس آگاهی استان گلستان تصریح کرد: ماموران موفق شدند در بازرسی از منزل متهم، ۱۵ هزار قلم انواع داروی قاچاق و تاریخ مصرف گذشته و فاقد هرگونه مجوز قانونی را کشف کنند.

وی افزود: ماموران در راستای حمایت از اقتصاد ملی و تولیدکنندگان داخلی، مبارزه با پدیده شوم قاچاق و برخورد مقتدرانه و قانونی با سودجویان، لحظه‌ای درنگ نمی‌کنند.

سرهنگ مروتی با اعلام تشکیل و ارسال پرونده متهم به مراجع قضائی، از مردم خواست برای تهیه اقلام بهداشتی و دارویی از مبادی رسمی کشور اقدام کنند.

توقیف خودروی حامل ۱۹۹ راس دام فاقد مجوز در گلستان

فرمانده انتظامی شهرستان آق‌قلا از توقیف یک دستگاه کامیون حامل ۱۹۹ راس دام فاقد مجوز در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی امیریان گفت: ماموران یگان امداد آق‌قلا روز گذشته هنگام کنترل خودروهای عبوری موفق به توقیف یک دستگاه کامیون حامل احشام فاقد مجوز شدند.

وی با بیان اینکه در این عملیات، ۱۹۹ راس دام فاقد مجوز کشف و پس از صورتجلسه تحویل مراجع ذی‌صلاح شد، افزود: کارشناسان ارزش ریالی احشام مکشوفه را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان آق‌قلا در پایان ضمن تاکید بر مقابله پلیس با ورود هرگونه کالای قاچاق، خاطرنشان کرد: شهروندان چنانچه اطلاعاتی در خصوص اماکن توزیع و قاچاق کالا دارند، مراتب را از طریق تماس با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ گزارش کنند.

ضرورت تقویت برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در کانون اصلاح و تربیت

فرمانده انتظامی استان گلستان بر تقویت برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در کانون‌های اصلاح و تربیت تاکید کرد.

سردار علی‌اکبر جاویدان به اتفاق فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان سازمان قضائی نیروهای مسلح از بخش‌های مختلف کانون اصلاح و تربیت بویه گرگان بازدید کردند.

وی در نشست مشترک با مسئولان قضائی و مسئولان نظامی با تاکید بر راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم در جامعه، بیان داشت: ‌پیشگیری از وقوع جرایم باید در جامعه نهادینه شود.

جاویدان، ناآگاهی را علت اصلی وقوع جرایم در جامعه دانست و بیان داشت: باید با ارائه آموزش‌های لازم، سطح آگاهی مردم را ارتقاء داده و زمینه‌ای برای کاهش وقوع جرایم در جامعه فراهم کنیم.

فرمانده انتظامی گلستان، ارتقاء بنیه اعتقادی و مذهبی در بین شهروندان به‌ویژه نسل جوان را ضروری و یک اصل انکارناپذیر دانست و ادامه داد: نهادهای فرهنگی و دینی بایستی بیش از پیش در زمینه ارتقاء بنیه اعتقادی تلاش کنند.

وی، با تاکید بر هماهنگی و همکاری سازمان‌های مرتبط در زمینه پیشگیری از وقوع جرائم در سطح استان گلستان، تصریح کرد: کانون‌های اصلاح و تربیت در این زمینه نقش بسیار مهمی را برعهده دارند.

سردار جاویدان اظهار کرد: برنامه‌های فرهنگی و تربیتی باید در کانون‌های اصلاح و تربیت تقویت شده و نیروی انتظامی به عنوان متولی برقراری نظم و امنیت آمادگی دارد با همکاری سازمان‌های مرتبط گام‌های موثری در این زمینه بردارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست