• تاریخ: 2015-09-26
  • شناسه خبر: 8443
  • 495 بازدید

کلیه زائرین گلستانی از تاریخ ۶ الی ۱۰ مهرماه به استان باز می گردند

ارکین نیوز – جانشین مدیر حج و زیارت استان با اشاره به فوت ۹ و مفقودی ۳۵ زائر گلستانی گفت : زائرین گلستانی طی ۷ پرواز از تاریخ ۶ الی ۱۰ مهرماه از فرودگاه جده به گلستان باز می گردند. به گزارش گلستان ما ؛ سید حسین میر ...

ارکین نیوز – جانشین مدیر حج و زیارت استان با اشاره به فوت ۹ و مفقودی ۳۵ زائر گلستانی گفت : زائرین گلستانی طی ۷ پرواز از تاریخ ۶ الی ۱۰ مهرماه از فرودگاه جده به گلستان باز می گردند.

به گزارش گلستان ما ؛ سید حسین میرآییز جانشین مدیر حج و زیارت استان گلستان دقایقی پیش در گفتگو با شبکه گلستان آخرین جزئیات حادثه منا را تشریح کرد.

میرآییز گفت : طبق آخرین آمار رسمی تعداد کشته شدگان گلستانی حادثه منا ۹ نفر و مفقودین گلستانی ۳۵ نفر می باشند که اسامی آنها در سایت حج و زیارت استان درج شده است .

وی در خصوص بازگشت حجاج گلستانی گفت : امسال حدود ۱۸۰۰ زائر گلستانی به سفر حج اعزام شدند که طی ۷ پرواز از تاریخ ۶ الی ۱۰ مهرماه به کشور ما باز می گردند .

جانشین مدیر حج و زیارت استان تصریح کرد: همه زائرانی که از گلستان به سفر حج رفتند مدینه قبل بوده و ۷ روز حضور خود را در مدینه سپری کردند و در تاریخ ۶ مهرماه بازگشت آنها آغاز می شود.

سید حسین میرآییز گفت : ۱۲ کاروان از گلستان اعزام زائر داشتند که فقط برای دو کاروان گنبدی ما این مشکل پیش آمد و بقیه کاروانها در سلامت کامل اعمال خود را بجا آوردند و فردا نیز اخرین روزحضور در منا است .

وی در خصوص انتقال اجساد کشته شدگان گفت: طبق دستور رئیس جمهور مبنی بر انتقال متمرکز اجساد کشته شدگان به کشور و مراسم رسمی تشییع ، ما هم منتظریم تا این امکان فراهم شود و درصورت اطلاع سریعا آن را به هم استانی ها اعلام خواهیم کرد.

گفتنی است در حادثه روز گذشت منا در اثر سهل انگاری دولت سعودی ۱۳۱ زائر ایرانی و ۹ زائر گلستانی به شهادت رسیدند و از سرنوشت ۳۵ زائر گلستانی هم خبری نیست .

انتهای پیام /

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست