• تاریخ: 2016-02-04
  • شناسه خبر: 14187
  • 260 بازدید

کشف سلاح شکاری و ۱۴پرنده وحشی صید شده در بندرترکمن

ارکین نیوز-فرمانده انتظامی بندرترکمن از کشف سلاح شکاری و ۱۴قطعه پرنده وحشی صید شده توسط شکارچیان غیرمجاز در این شهرستان خبر داد و گفت: در این ارتباط سه نفر دستگیر شده اند. سرهنگ حسین پهلوان دلیر اظهار داشت: در اجرای طرح ...

ارکین نیوز-فرمانده انتظامی بندرترکمن از کشف سلاح شکاری و ۱۴قطعه پرنده وحشی صید شده توسط شکارچیان غیرمجاز در این شهرستان خبر داد و گفت: در این ارتباط سه نفر دستگیر شده اند.

سرهنگ حسین پهلوان دلیر اظهار داشت: در اجرای طرح جمع آوری سلاح و مهمات غیر مجاز، مامورین به یک دستگاه سواری که درمجاور اسکله شهرستان پارک بود، مشکوک شدند و در بازرسی از آن چند قبضه سلاح شکاری و مقادیری فشنگ ساچمه زنی کشف کردند. وی اضافه کرد: از داخل این خودرو همچنین لاشه ۱۴ قطعه پرنده آبزی که بصورت غیرقانونی شکار شده بودند، کشف و ضبط شد.

به گفته وی با هماهنگی مقام قضایی لاشه پرنده های کشف شده که از نوع پرلا بودند به اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن تحویل شد. چنگر یا پرلا پرنده ای آبزی به رنگ سیاه بوده که رنگ سر و گردنش براق تر و منقار و پیشانی اش سفید رنگ است، این پرنده بومی ایران می باشد.

فرمانده انتظامی بندرترکمن بدون اعلام تعداد سلاح های شکاری کشف شده ،ادامه داد: علاوه بر توقیف سلاح ها و مهمات مکشوفه و خودروی مذکور، متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به محاکم قضایی شهرستان معرفی شدند. طبق مصوبات شورای عالی حفاظت از محیط زیست، ضرر و زیان ناشی از شکار هر قطعه پرلا (چنگر) مبلغ یک میلیون ریال تعیین شده است که متخلفان باید آن را پرداخت کنند.

شکار پرندگان در شکارگاه های استان گلستان صرفا برای دارندگان پروانه های عادی شکار و در روزهای تعیین شده ، مجاز است. براساس این پروانه ها دارندگان آن مجاز هستند که روزهای پنجشنبه و جمعه تعداد۴ قطعه از پرندگان مجاز مندرج در پروانه را در مناطق مجاز شکارکنند. طبق قوانین شکار و صید هر گونه شکار خارج از ملاحظات مندرج در پروانه، جرم محسوب می شود و حسب مورد متخلفان به جرائم نقدی و یا حبس محکوم می شوند./ ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست