• تاریخ: 2014-12-31
  • شناسه خبر: 424
  • 756 بازدید

کشف سرنخ های مهم از کشتار قو در زیستگاه های بندر ترکمن

ارکین نیوز-علی بیانی در خصوص شکار دو قطعه قو در یکی از زیستگاه های شهرستان بندرترکمن جزئیاتی را بیان کرد. به گزارش آوای ترکمن،محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بندرترکمن در پی دریافت خبری مبنی بر حضور یک شکارچی غیر ...

ارکین نیوز-علی بیانی در خصوص شکار دو قطعه قو در یکی از زیستگاه های شهرستان بندرترکمن جزئیاتی را بیان کرد.
به گزارش آوای ترکمن،محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بندرترکمن در پی دریافت خبری مبنی بر حضور یک شکارچی غیر مجاز در یکی از آب بندان های حاشیه شهر سریعاً به منطقه یاد شده می روند متاسفانه قبل از حضور محیط بانان ،شکار چی متخلف مبادرت به شلیک به دو قطعه پرنده قو نموده و موجب تلف شدن پرندهای یاد شده می گردد و به دلیل سقوط پرنده قو در مرکز آبگیر و داخل نیزار ها،فرد متخلف موفق به گرفتن پرنده ها نمی شود .
فرد متخلف که به تحرکات مردم حاضر در محل مشکوک می شود قبل از حضور مامورین محل را ترک می کند.با حضور مامورین به محل آبگیر دو قطعه قو در مرکز آبگیر مشاهده شده که با توجه به اینکه احتما زنده بودن قو ها نیز وجود داشت با انتقال یک فروند قایق کایاک به محل ،مامورین وارد آب بندان شده و قو ها را به بیرون انتقال می دهند که البته هر دو قو با برخورد زیاد ساچمه به بدنشان تلف شدند.
بیانی در ادامه افزود:پس از این امر ،مامورین با جمع آوری اطلاعات و اخبار از،کشاورزان و دیگر حاضران در محل آب بندان سرنخ ها و مشخصات مهمی از شکارچی به دست می آورند که اقدامات اطلاعاتی و انتظامی جهت شناسایی و دستگیری متخلف در دستور کار قرار گرفته است .و در اسرع وقت فرد متخلف در دستگاه قضایی به مجازات می رسد .
علی بیانی از همه علاقه مندان و دوستداران حیات وحش تقاضا کرد در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی مراتب را به ادارات شهرستان ها گزارش دهند .
وی در ادامه تسریح کرد: با توجه به حجم بالا و سطح زیاد مناطق تحت مدیریت این سازمان،حفاظت و صیانت از این مواهب و ثروت های الهی بدون مشارکت همه اح مردم نتیجه مطلوبی را بدنبال نخواهد داشت.

  • پوری - 2015-01-06 در 1:30 ب.ظ

    س.حتما خبری است که تو کامنت گذاشتند.شاید خود شما یکی از شورای شهر هستید که مشکلات را انکار می کنید.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست