• تاریخ: 2016-08-13
  • شناسه خبر: 19923
  • 413 بازدید

کاروان خادمان رضوی وارد شهرستان آق‌قلا شد

ارکین نیوز- صبح امروز شنبه ۲۳ مرداد ماه،همزمان با دهه کرامت،مراسم استقبال از کاروان خادمین حرم علی ابن موسی الرضا،متبرک به پرچم آستان قدس رضوی با حضور “الیاس هیوه چی”فرماندار،مدیران ادارات و نهادها و مردم شهر ...

ارکین نیوز- صبح امروز شنبه ۲۳ مرداد ماه،همزمان با دهه کرامت،مراسم استقبال از کاروان خادمین حرم علی ابن موسی الرضا،متبرک به پرچم آستان قدس رضوی با حضور “الیاس هیوه چی”فرماندار،مدیران ادارات و نهادها و مردم شهرستان آق قلا در مزار شهدای گمنام این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا،”الیاس هیوه چی” در آئین استقبال ازخدام رضوی حضور این بزرگواران در شهرستان را فرصت بسیار مغتنمی برای تبیین سیره رضوی در بین مردم دانسته و اظهار داشت: تبیین شاخص‌های زندگی بر اساس سیره امام معصوم و تاسی به شیوه زندگی حضرت ثامن‌الحجج(ع) به عنوان الگوهای عملی در جامعه از جمله مواردی است که در این دهه باید به آن توجه شود.

وی در ادامه افزود: ائمه اطهار(ع) به ویژه امام رضا(ع) کوشیدند آموزه ها و محتوای اسلام را در جامعه نهادینه کنند و سیره اهل بیت (ع) را در جامعه محقق سازند. اگر کسی بتواند فرهنگ اسلام را پیاده کند توانسته حکومت با ارزشی را در جامعه ایجاد کند که امام رضا(ع) توانست با ایجاد انقلابی فرهنگی و اجتماعی حکومت اسلامی را پیاده سازد.

رئیس ستاد استقبال از کاروان خدام رضوی و جشن زیر سایه خورشید شهرستان آق قلا بیان داشت:وجود مستمر و مؤثر ایشان درعرصه های مختلف نشان دهنده مقبولیت ایشان در بین مردم بوده که توانسته اثر گذاری بسزایی در حکومت اسلامی داشته باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: برای دستیابی به ابعاد مختلف شخصیتی اهل بیت(ع) بخصوص امام رضا(ع) باید ویژگی های جامع پسند و عام پسند سیره وزندگی ایشان را در اختیار عموم جامعه قرار دهیم و از آنها به عنوان راهکارهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در جامعه بهره مند شویم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست