• تاریخ: 2017-08-06
  • شناسه خبر: 23501
  • 221 بازدید

پیچیده شدن پرونده مرگ ۲ نوجوان گنبدی مفقود شده در جنگل مینودشت

ارکین نیوز-مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان گفت:آزمایش‌های تخصصی برای یافتن علت فوت دو نوجوان گنبدی در خارج از نوبت توسط کارشناسان پزشکی قانونی استان در حال انجام است. حسین زارعی مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان گفت‌: جس ...

ارکین نیوز-مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان گفت:آزمایش‌های تخصصی برای یافتن علت فوت دو نوجوان گنبدی در خارج از نوبت توسط کارشناسان پزشکی قانونی استان در حال انجام است.

حسین زارعی مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان گفت‌: جسد دو نوجوان گنبدی پنج‌شنبه هفته گذشته از طریق مراجع قضایی به پزشکی قانونی گنبدکاووس ارجاع شد.

وی افزود: با دستورات مرجع قضایی مبنی بر تعیین علت فوت، اجساد به سالن تشریح انتقال و در آنجا تحت معاینه و کالبدگشایی قرار گرفتند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان ادامه داد: نمونه‌برداری‌های لازم صورت گرفت و جواز دفن‌ها تحت‌عنوان تحت بررسی صادر و اجساد به اولیای دم تحویل داده شد.

زارعی با بیان این‌که دستور ویژه برای بررسی سریع‌تر و خارج از نوبت آزمایش‌های مورد نیاز صادر شد، تصریح کرد: با توجه به جراحاتی که در بدن این دو نوجوان وجود داشت، مرگ آن‌ها جزو مرگ‌های غیر طبیعی و از نوع مرگ‌های خشن تلقی می‌شود.

وی در خصوص زمان فوت این دو نوجوان نیز گفت: زمانی که این اجساد در پزشکی قانونی معاینه شدند، بین ۳ تا ۶ روز از زمان مرگ گذشته بود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان با اشاره به این‌که آزمایشات در استان انجام می‌شود، اظهار کرد: علت فوت این دو نوجوان پس از بررسی در کمیته علت فوت، اعلام خواهد شد.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان نیز در خصوص این پرونده گفت: تحقیقات جنایی برای کشف علت مرگ دو نوجوان گنبدی ادامه دارد و بر اساس اطلاعات اولیه رسیده از پزشکی قانونی فرضیه قتل قوت گرفته است.

سرهنگ مجتبی مروتی اظهار کرد: دو نوجوان ۱۶ ساله که با یکدیگر دوست بودند جمعه هفته گذشته به قصدی نامعلوم از خانه خارج می‌شوند.

وی افزود: خانواده‌ها در همان روز اعلام مفقودی می‌کنند و ما در حال جستجو برای پیدا کردن این دو نوجوان بودیم که پیدا شدن جسد آن‌ها بعد از ۶ روز از سوی مردم در روستای حاجی قوشان گنبد اعلام شد.

رئیس پلیس آگاهی گلستان ادامه داد: بعد از اعلام پیدا شدن اجساد ، نیروهای انتظامی به محل مراجعه کردند و هویت این دو نوجوان گمشده تأیید شد.
مروتی بابیان اینکه هنوز گزارش پزشکی قانونی در این رابطه با علت مرگ اعلام‌نشده است، اظهار کرد: وضعیت جنازه‌ها به‌گونه‌ای بود که نشان می‌داد مرگ این دو نوجوان به همان روزهای نخست فقدانشان برمی‌گردد و بر اساس اطلاعات اولیه رسیده از پزشکی قانونی در این زمینه فرضیه قتل قوت پیدا کرده است.

وی افزود: تحقیقات جنایی در این زمینه آغازشده و همچنان ادامه دارد.

مروتی ادامه داد: قتل این دو نوجوان موضوع پیچیده‌ای است و نقاط ابهامی در پرونده آن‌ها وجود دارد که باگذشت زمان به آن‌ها دست پیدا می‌کنیم.

دو نوجوان ۱۵ و ۱۶ ساله گنبدی عصر روز جمعه دو هفته گذشته از خانه خارج شده و پس از ۶ روز مفقودی، اجساد آن‌ها در روستای حاجی‌قوشان شهرستان گنبدکاووس پیدا شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست