• تاریخ: 2015-11-30
  • شناسه خبر: 11186
  • 587 بازدید

پژوهش مطالعاتی ماهیان خاویاری و اصلاح نژاد اسب اصیل ترکمن کلید خورد

ارکین نیوز-با امضای تفاهم‌نامه پژوهشی رئیس جهاد دانشگاهی کشور با استاندار گلستان، مطالعات و پژوهش گونه‎های کمیاب گیاهی و جانوری از جمله مطالعات ژنتیکی ماهیان خاویاری و اصلاح نژاد اسب اصیل ترکمن کلید خورد. رئیس جهاد دانشگ ...

ارکین نیوز-با امضای تفاهم‌نامه پژوهشی رئیس جهاد دانشگاهی کشور با استاندار گلستان، مطالعات و پژوهش گونه‎های کمیاب گیاهی و جانوری از جمله مطالعات ژنتیکی ماهیان خاویاری و اصلاح نژاد اسب اصیل ترکمن کلید خورد.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور در جریان امضای تفاهم‌نامه همکاری توسعه گلستان با استاندار این استان گفت: گلستان ظرفیت بسیار بالایی به ویژه در رابطه با طرح‎های مطالعاتی و پژوهشی دارد که کمتر مورد توجه و استفاده قرار گرفته است.

حمیدرضا طیبی در جریان امضای این تفاهم‌نامه با موضوع اجرای کارهای مطالعاتی در حوزه گیاهان دارویی، احیای درخت سرخدار، اصلاح نژاد اسب اصیل ترکمن، حوزه پزشکی، مطالعات ژنتیکی ماهیان خاویاری و تولید گل، افزود: این طرح‎ها به صورت مطالعاتی توسط کارشناسان جهاد دانشگاهی صورت می‎گیرد تا با فراهم شدن زمینه اجرای آن، توسعه استان فراهم شود.
sturgeon-50
وی اظهار داشت: گلستان از جمله استان‎های کشور است که به سبب مزیت‎های نسبی و کمتر استفاده شده، ظرفیت بسیار خوبی برای انجام امور مطالعاتی و توسعه دارد.

وی ابراز امیدواری کرد، جهاد دانشگاهی فعالیت ارزنده‎ای در توسعه آینده استان گلستان داشته باشد.
روابط عمومی استانداری گلستان

  • خداوردي طعنه - 2015-12-01 در 9:02 ق.ظ

    اصلاح نژاد اسب اصیل ترکمن کار وبرنامه خاص خودش را میطلبد که این تفاهمنامه در صورتی کارش بهتر میشود که با تعامل با مربیان و صاحب نظران کورس ترکمن واهالی اهل فن میتوانند این کار را به سر انجام برسانند /حال جهاد دانشگاهی باید از این موارد کمک بگیرد//

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست