• تاریخ: 2016-12-19
  • شناسه خبر: 21792
  • 256 بازدید

وقوع زمین لرزه خفیف در سیمین شهر گلستان

ارکین نیوز-زلزله ای به بزرگی ۲درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) صبح روز دوشنبه سیمین شهر در شمال غرب استان گلستان تکان داد. به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین لرز ...

ارکین نیوز-زلزله ای به بزرگی ۲درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) صبح روز دوشنبه سیمین شهر در شمال غرب استان گلستان تکان داد.

به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین لرزه در ساعت ۸ و ۶ دقیقه و ۲۴ ثانیه صبح دوشنبه در عمق ۹ کیلومتری زمین روی داده است.
این زمین لرزه در عرض جغرافیایی ۳۷٫۳۰۴ درجه – شمالی و طول جغرافیایی ۵۴٫۱۷۹ درجه – شرقی در سیمین شهر از توابع شهرستان گمیشان به ثبت رسیده است.
با توجه به خفیف بودن قدرت این زلزله گزارشی از خسارات احتمالی دریافت نشده است.
به گزارش ایرنا مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان پیش از این گفته بود در سال های اخیر افزون بر ۹۵۰ زمین لرزه در مناطق گوناگون استان رخ داده است.
قاسمعلی مقدم تایید کرد که علاوه بر انجام نشدن مطالعات کافی برای شناسایی دقیق گسل ها؛ در حوزه آگاهی بخشی به مردم و توجه به ساخت و سازها و تجهیز دستگاههای امداد و نجات گلستان نیز اقدام کافی انجام نشده است.
استان مرزی گلستان یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در ۳۰ نقطه شهری و حدود یکهزار و ۱۰۰روستا سکونت دارند.
شهرستان گمیشان دارای دو بخش مرکزی و گلدشت است که بخش گلدشت با جمعیت ۳۴هزار نفری به مرکزیت سیمین شهر و ۱۵ روستا می باشد.
گمیشان با افزون بر ۶۷هزار نفر جمعیت در شمال غرب استان گلستان واقع است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست