• تاریخ: 2015-10-30
  • شناسه خبر: 9915
  • 366 بازدید

واگذاری بیش از ۵۱۳ هکتار زمین به راه‎آهن اینچه‎برون

ارکین نیوز-مدیرکل راه‎آهن شمال شرق از واگذاری ۵۱۳٫۸ هکتار زمین به راه‎آهن اینچه‎برون خبر داد. محمدرضا قربانی بعد از ظهر امروز در جمع مدیران ادارات امور اراضی و منابع ‎طبیعی و آبخیزداری اظهار کرد: بیش از ۵۱۳ هکتار زمین به ...

ارکین نیوز-مدیرکل راه‎آهن شمال شرق از واگذاری ۵۱۳٫۸ هکتار زمین به راه‎آهن اینچه‎برون خبر داد.

محمدرضا قربانی بعد از ظهر امروز در جمع مدیران ادارات امور اراضی و منابع ‎طبیعی و آبخیزداری اظهار کرد: بیش از ۵۱۳ هکتار زمین به منظور احداث و اجرای طرح حاکمیتی، تأسیسات فنی و زیربنایی و احداث خطوط انبارهای عمومی در ایستگاه اینچه‎برون واگذار شده است.

وی تصریح کرد: زمین مذکور طبق نقشه مصوب کمیته فنی ایستگاه‎ها به راه‎آهن واگذار شد که در این راستا پیاده‎سازی و میخ‎کوبی نقاط مختصاتی نقشه مورد نظر با همکاری ادارات امور اراضی و منابع‎ طبیعی و آبخیزداری شهرستان گنبدکاووس از تاریخ ششم آبان‌ماه آغاز شده است.

مدیرکل راه‎آهن شمال شرق در خصوص اجرای طرح حاکمیتی و تأسیسات زیربنایی خطوط انبارهای عمومی در اینچه‎برون خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای لزوم توسعه ایستگاه اینچه‎برون و انبارهای عمومی انجام می‎شود.

قربانی بیان داشت: با توجه به بررسی و اقدامات انجام شده در دفتر سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منطقه‎ای استانداری گلستان مصوب شد تا ۵۱۳٫۸ هکتار زمین به راه‎آهن واگذار شود.

مدیرکل راه‎آهن شمال شرق با بیان اینکه دو کارخانه بازسازی و تعمیر واگن در اینچه‎برون و راه‎آهن شمال شرق نیاز است، افزود: یک کارخانه فعال در بندر ترکمن وجود دارد که قدمت زیادی داشته و از یک پنجم ظرفیت آن استفاده می‎شود.

قربانی از تغییر بوژی ۳۰۰ واگن خبر داد و گفت: سالانه می‎توان ۳ هزار واگن را تعمیر اساسی کرد که ۱۸ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، در این راستا مناقصه انجام شده و قرار است شرکت برنده مناقصه نسبت به بازسازی اقدام کند.

وی از بازسازی ۴۵ کیلومتر از خطوط ایستگاه‎های بندرترکمن، بندرگز و گلوگاه خبر داد و بیان داشت: برای بازسازی این میزان خطوط ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، سه شرکت برای ترانزیت بار اعلام آمادگی کردند، یک شرکت برای ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن بار ترانزیتی نفت کوره از آستانه به مقصد بندرعباس آمادگی خود را اعلام کرده است/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست