• تاریخ: 2015-12-14
  • شناسه خبر: 11724
  • 438 بازدید

واکنش عیسی امامی به سیاست های اقتصادی دولت

ارکین نیوز – نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت : آقای روحانی اقتصاد مقاومتی را از گفتمان و تشکیل جلسات بی حاصل عبور دهید و به سمت عملیاتی کردن سوق دهید؛ نسخه مشخصی را ارایه دهید و تکالیف هر یک را ...

ارکین نیوز – نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت : آقای روحانی اقتصاد مقاومتی را از گفتمان و تشکیل جلسات بی حاصل عبور دهید و به سمت عملیاتی کردن سوق دهید؛ نسخه مشخصی را ارایه دهید و تکالیف هر یک را مشخص کنید؛ ماموریت دستگاهها را معلوم کنید.

به گزارش گلستان ما ؛ عیسی امامی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد : آقای روحانی اقتصاد مقاومتی را از گفتمان و تشکیل جلسات بی حاصل عبور دهید و به سمت عملیاتی کردن سوق دهید؛ نسخه مشخصی را ارایه دهید و تکالیف هر یک را مشخص کنید؛ ماموریت دستگاهها را معلوم کنید؛ فضای جامعه اقتصادی را با روحیه انقلابی و جهادی به پیش ببرید و زمان را به نفع مردم و اقتصاد با کم کردن فرایند و شرایط دست و پاگیر کوتاه کنید.

وی ادامه داد: مگر صدای اعتراضات و مطالبات مردم و موضوع بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را نمی شنوید؟مگر ازافزایش سن ازدواج و آسیب ها و تهددیدها با خبر نیستید؟

نماینده مردم گرگان در مجلس ادامه داد: به تعبیر رهبری اقتصادی مقاومتی یعنی اقتصاد دانش بنیان، اقتصادی که در داخل پایه مستحکمی دارد پس باید آن را تقویت کنیم و از تمامی ظرفیت های مستعد جامعه نخبگان و فرهیختگان و فعالان به ویژه نسل جوان فارغ التحصیل استفاده کنیم و همه را در میدان اقتصادی وارد کنیم و به تعبیری اقتصاد را مردمی و مردم را هم اقتصادی کنیم.

وی گفت: آقای روحانی فرصت کم است به خود بیاییم و به امر رهبری نسبت به تشکیل قرارگاه فرماندهی اقتصاد مقاومتی علاوه بر دولت در تمامی استان ها وشهرستان ها اقدام کنیم.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: باید از مردان جهادی سپاه که با استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی در تحقق این هدف راهبردی اقدامات قابل توجه را در سراسر کشور در حد بضاعت خود انجام دادند تشکر ویژه کنیم.

آقای روحانی سیاست های اقتصادی شما یک بام و دو هوا شد

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: آقای روحانی سیاست های اقتصادی شما یک بام و دو هوا شد و علت آن تشتت در دیدگاهها و چند صدایی تیم اقتصادیست؛ هر چند در سیاست مالی انضباطی خوبی را حکفرما کردید و تیم اقتصادی توانست در شرایط سخت و با وجود امکانات کم امور را با ثبات پیش ببرد ولی متاسفانه در سیاست های پولی موفق عمل نکردید. ابتدا با کنترل شدید نقدینگی به سوی کنترل و مهار تورم رفتید آنقدر شیب سیاست تند بود که اقتصاد را با رکود شدید روبرو کردید و تمامی واحدهای تولیدی صنعتی و خدماتی را به خطر انداختید.

وی افزود: امروز هم با یک عقب نشینی تاکتیکی سیاست های انبساطی را در پیش گرفته اید و بدون توجه به امر تولید و راهبرد اقتصاد مقاومتی صرفا به دنبال تزریق نقدینگی هستید. با کاهش نرخ سود بانکی به صورت دستوری با هدف افزایش قدرت خرید مردم برای محصولات لوکس آنهم به منظور نجات صنعت ضعیف و پرهزینه خودرو.

امامی گفت: به نظر قاطع اقتصاددانان این سیاست موجب افزایش تورم خواهد بود؛ بدون توجه به درآمد مردم بدهی آنها به سیستم بانکی افزایش داده و به این ترتیب هم بانک و هم مردم را به خطر می اندازید.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست