• تاریخ: 2016-05-23
  • شناسه خبر: 17874
  • 380 بازدید

هوای گستان تا سه شنبه گرمتر می شود/ افزایش ذخیره سدهای گلستان

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی استان گلستان از افزایش هشت درجه ای دما تا روز سه شنبه خبر داد و گفت: از روز چهارشنبه دمای هوا ۱۰ درجه کاهش می یابد. سیدمحمدرضا رضوی در رابطه با الگوهای پیش یابی در سطح استان گلستان به خبرنگار م ...

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی استان گلستان از افزایش هشت درجه ای دما تا روز سه شنبه خبر داد و گفت: از روز چهارشنبه دمای هوا ۱۰ درجه کاهش می یابد.
سیدمحمدرضا رضوی در رابطه با الگوهای پیش یابی در سطح استان گلستان به خبرنگار مهر گفت: روزهای دوشنبه و سه شنبه آسمان استان در بیشتر مناطق صاف تا قسمتی ابری، در برخی مناطق همراه با افزایش ابر و وزش ملایم باد پیش بینی می شود.

رضوی از افزایش تدریجی دمای هوا تا هشت درجه سانتیگراد در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: به علت تقویت جریانات جنوبی این افزایش دما تا روز سه شنبه ادامه دارد اما از روز چهارشنبه شاهد ناپایداری در سطح استان می شویم که پیامد آن وزش شدید باد، مواج شدن دریا، رگبار و رعد و برق و کاهش نسبی دما تا ۱۰ درجه می شود.

وی افزود: این ناپایداری به تناوب تا روز پنجشنبه ادامه دارد و از پنجشنبه به بعد شاهد کاهش ناپایداری در سطح استان هستیم و جو آرامی را برای استان پیش بینی می کنیم.

معاون آب منطقه ای استان گلستان هم از افزایش حجم میزان آب موجود در سدهای بزرگ مخزنی ۱۴ گانه استان گلستان خبر داد و گفت: حجم آب سدها در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۱۰.۲ میلیون متر مکعب ( ۷۱ درصد حجم مخازن) گزارش شده است.

سید محسن حسینی تصریح کرد: این در حالی است که در سال ۹۴ در این تاریخ ، ۷۰ میلیون متر مکعب یعنی ۲۴ درصد از حجم مخازن را شامل می شد.

حسینی به آمار تعدادی از این سدها اشاره کرد و گفت: سد وشمگیر در سال ۹۴ ،۱۳ درصد و در سال ۹۵، ۹۱ درصد، سد گلستان در سال ۹۴، ۲۶ درصد و در سال ۹۵، ۹۴ درصد، سد اینچه برون در سال سال ۹۴ صفر درصد و در سال ۹۵، ۳۹ درصد، سد آلماگل در سال ۹۴، چهارصدر و در سال ۹۵، ۷۲ درصد، سد آلاگل در سال ۹۴، یک درصد و در سال ۹۵ ، ۴۳ درصد گزارش شده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست