• تاریخ: 2015-11-29
  • شناسه خبر: 11140
  • 1,280 بازدید

هموطنان ترکمن در گلستان ۲۵۰۰ فقره سند را به صورت رایگان دریافت کردند

ارکین نیوز – ۲۵۰۰ سند از اراضی بنیاد علوی با حضور مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان ، مهندس کاری مدیر عامل سازمان اموال و املاک بنیاد، مهندس رجبی نماینده مردم شهرستان های مینو دشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه، حاج ...

ارکین نیوز – ۲۵۰۰ سند از اراضی بنیاد علوی با حضور مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان ، مهندس کاری مدیر عامل سازمان اموال و املاک بنیاد، مهندس رجبی نماینده مردم شهرستان های مینو دشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه، حاج اخوند غراوی فر امام جمعه اهل سنت شهرستان مراوه تپه و فرمانداران سه شهر مراوه تپه، کلاله ، گالیکش به صورت رایگان به مردم شهرستان مراوه تپه استان گلستان واگذار شد.
به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان در این باره توضیح داد : ۹۲ هکتار از اراضی مراوه تپه به صورت رایگان در قالب اراضی بنیاد علوی با اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از مردم شهرستان مراوه تپه واگذار شد.

سعیدی کیا تصریح کرد: امسال در استان گلستان در سه مرحله و در مجموع هفت هزار سند مالکیت اراضی املاک علوی به مردم مناطق محروم و مرزی شهرستان های گمیشان، اینچه برون و مراوه تپه به رایگان واگذار شده است.

وی افزود: اسنادی که به مردم واگذار می شود قطعی و فاقد هر مشکلی بوده و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ادارات ثبت اسناد و املاک در صدور آن همکاری می کنند و می تواند به عنوان پشتوانه کارهای اقتصادی و ثبتی مردم مورداستفاده قرار گیرد.

وی در مورد صدور اسناد مالکیت برای اراضی کشاورزی و واگذاری آنها به کشاورزان هم گفت: در این زمینه هماهنگی های لازم با وزارت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی در حال انجام است و امیدواریم از سال آینده صدور سند برای اینگونه اراضی و واگذاری آن به کشاورزان آغاز شود.

رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به امضای تفاهم نامه با اتاق تعاون برای مشارکت شرکت های تعاونی در باغات و اراضی کشاورزی در اختیار بنیاد مستضعفان، گفت: بنیاد مستضعفان با آن دسته از شرکت های تعاونی فعال در این زمینه که صلاحیت آنها مورد تایید قرار بگیرد، همکاری و مشارکت می کند.

وی با بیان اینکه مقدمات این مشارکت و همکاری فراهم شده است، گفت: در صورت استقبال شرکت های تعاونی، بنیاد مستضعفان آمادگی برای آغاز این مشارکت را دارد.

  • 000 - 2015-11-29 در 12:19 ب.ظ

    سبک سیاست کلاله ای ها متفاوته

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست