• تاریخ: 2016-01-07
  • شناسه خبر: 12885
  • 392 بازدید

همایش “گلستان، مقصد گردشگری” در گنبدکاووس برگزار شد

ارکین نیوز-همایش “گلستان، مقصد گردشگری” با هدف معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری استان در سطح ملی و بین المللی در گنبدکاووس برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگ ...

ارکین نیوز-همایش “گلستان، مقصد گردشگری” با هدف معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری استان در سطح ملی و بین المللی در گنبدکاووس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان صبح امروز در همایش “گلستان، مقصد گردشگری” در دانشگاه شمس گنبدکاووس اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان گلستان در زمینه گردشگری به مدیران تورهای گردشگری کشور است و باتوجه به اینکه استان گلستان از طبیعت منحصربه فردی برخوردار است در تلاش برای بیان و بروز کردن این ظرفیت‌ها از طرف سازمان میراث فرهنگی و استفاده آن برای عموم هستیم.

وی افزود: سازمان میراث فرهنگی به دنبال تعادل‌بخشی و توازن‌بخشی در جایگاه استان گلستان است و در همه استان قابلیت استفاده از گردشگری وجود دارد.

کریمی اظهار کرد: انتظار ما از معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور است که با توجه به اینکه جزیره‌ آشوراده نگین گردشگری کشور است، ضرورت توجه ویژه در این زمینه نه تنها در افزایش اقتصاد گردشگری در استان بلکه که در اقتصاد گردشگری کشور نیز بخش مهمی می‌تواند داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان انتظار دیگر خود را بین‌المللی کردن جشنواره اقوام دانست و افزود: در جلسه هفتهی گذشته موافقت آن انجام شده و امیدواریم با توجه ویژه معاون گردشگری کشور و حمایت استاندار گلستان در هفته‌های آینده نخستین جلسه اجرایی در تهران برگزار شود.

کریمی اظهار کرد: جشن نوروز با نگاه ویژه در ۲۲ استان کشور آغاز شد که شهرستان‌های گنبدکاووس و بندرترکمن در استان گلستان جزو آن هستند و امیدواریم بتوانیم در این جشن آیین‌ها و سنت‌های استان خودمان را آشنا کنیم.

وی آغاز طرح توسعه برج قابوس و یگان حفاظت شرق استان را از برنامه‌های مهم امروز در این همایش دانست.

کریمی افزود: ۲ هکتار زمین از بهترین نقاط شهرستان گنبدکاووس برای موزه‌ باستان‌شناسی در نظر گرفته شده که بزرگترین موزه‌ استان گلستان و شرق کشور در گنبدکاووس خواهد شد که به علت بیماری استاندار افتتاح آن به دهه‌ فجر موکول شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست