• تاریخ: 2016-09-01
  • شناسه خبر: 20289
  • 349 بازدید

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع سیلاب در استان گلستان

ارکین نیوز- اداره کل هواشناسی گلستان با صدور اخطاریه و اعلام آن به استاندار و مدیران دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران استان نسبت به وقوع سیل ناگهانی در این خطه شمالی کشورمان هشدار داد. در این اخطاریه که نسخه ای از آن امرو ...

ارکین نیوز- اداره کل هواشناسی گلستان با صدور اخطاریه و اعلام آن به استاندار و مدیران دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران استان نسبت به وقوع سیل ناگهانی در این خطه شمالی کشورمان هشدار داد.

در این اخطاریه که نسخه ای از آن امروز پنجشنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان نمابر شد؛ آمده است: هم اینک با نفوذ سامانه ناپایدار جوی به استان بر میزان ابرها افزوده شده و بارش ها به صورت رگباری و همراه با رعد و برق اتفاق خواهد افتاد.
بر پایه این گزارش؛ شرایط پیش آمده تا روز شنبه تداوم خواهد داشت بر این اساس دمای هوا بین ۵ تا ۸ درجه سلسیوس کاهش خواهد یافت همچنین سرعت وزش باد به ۶۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.
این گزارش حاکیست؛ افزایش شدت ناپایداری و اوج فعالیت سامانه بارشی در گلستان برای فردا /جمعه/ پیش بینی می شود که به تبع آن احتمال آبگرفتگی برخی معابر و وقوع سیل ناگهانی در نواحی مستعد و کوهستانی استان دور از انتظار نیست.
به گزارش ایرنا؛ دما و رطوبت کنونی شهرستان گرگان مرکز استان گلستان به ترتیب ۳۳ درجه سلسیوس و ۹۰ درصد و آسمان نیمه ابری است ضمن اینکه سرعت وزش باد شش متر بر ثانیه از سمت غرب می باشد.
استان گلستان که کشاورزی و گردشگری از جمله مزیت های نسبی آن محسوب می شود، حدود ۱٫۹ میلیون نفر جمعیت در سطح ۱۴ شهرستان دارد.
استان گلستان به سبب شرایط اقلیمی خاص از سیل خیزترین استانهای کشور است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست