• تاریخ: 2016-10-08
  • شناسه خبر: 20851
  • 337 بازدید

هشدار هواشناسی نسبت به ناپایدار شدن وضعیت جوی گلستان

ارکین نیوز-اداره کل هواشناسی گلستان با صدور اطلاعیه ای خطاب به دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران استان اعلام کرد که با تقویت جریانات گرم جنوبی دمای این خطه شمالی تا ظهر فردا یکشنبه گرم و خشک و سپس روند کاهش دما و افزایش رط ...

ارکین نیوز-اداره کل هواشناسی گلستان با صدور اطلاعیه ای خطاب به دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران استان اعلام کرد که با تقویت جریانات گرم جنوبی دمای این خطه شمالی تا ظهر فردا یکشنبه گرم و خشک و سپس روند کاهش دما و افزایش رطوبت رخ خواهد داد.

در این اطلاعیه که یک نسخه از آن امروز شنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان ارسال شد، خاطرنشان شده که لازم است دستگاههای ذیربط استان آمادگی لازم را برای افزایش دما و کاهش رطوبت داشته و نسبت به مخاطرات احتمالی (آتش سوزی جنگل ها) تمهیدات لازم را پیش بینی کنند.
این گزارش حاکیست اگرچه تا ظهر فردا /یکشنبه/ افزایش تدریجی دما در استان گلستان تا ۵ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود اما پس از آن به تدریج و با دگرگونی هوا این شرایط تغییر یافته و علاوه بر کاهش دما، رطوبت نیز افزایش می یابد.
بر پایه این گزارش؛ با جابجایی موج کم فشار حرارتی یکشنبه شب بویژه بامداد روز دوشنبه هفته جاری در نواحی کوهستانی استان گلستان شاهد افزایش ابر و تشکیل پدیده مه خواهیم بود.
همچنین گزارش خبرنگار ایرنا به نقل از سامانه هواگوی گلستان حاکیست که دمای هوای گرگان مرکز استان هم اینک (مقارن بعد از ظهر شنبه) ۳۰ درجه سانتی گراد و با نَم نسبی ۳۰ درصدی است.
بر اساس رصد خبرنگار ایرنا و مطابق داده های جوی احتمال بارندگی طی روزهای آینده در گلستان محتمل است که جزئیات آن طی شبانه روز آینده اطلاع رسانی می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست