• تاریخ: 2015-12-08
  • شناسه خبر: 11523
  • 456 بازدید

نکوداشت شهدای اهل تسنن شمال کشور در گرگان برگزار می شود

ارکین نیوز-سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان از برگزاری نکوداشت شهدای اهل تسنن شمال کشور در روز سه شنبه (۲۴ آذر) در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد گرگان خبر داد. به گزارش شبستان؛ علی اصغر فاضلی، سرپرست بنیاد شهید و ا ...

ارکین نیوز-سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان از برگزاری نکوداشت شهدای اهل تسنن شمال کشور در روز سه شنبه (۲۴ آذر) در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد گرگان خبر داد.

به گزارش شبستان؛ علی اصغر فاضلی، سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان، امروز (۱۷ آذر) در جمع خبرنگاران گفت: گرامیداشت ۷۰۰ شهید اهل سنت استان های گیلان، مازندران و گلستان با همکاری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در روز سه شنبه (۲۴ آذر) در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.

وی افزود: در کنار برگزاری این مراسم، نمایشگاه قاب سرخ و محصولات فرهنگی نشر شاهد برپا و به نمایش گذاشته می شود.

فاضلی اظهار امیدواری کرد: با توجه به استقبال صورت گرفته از این مراسم بتوان برنامه خوبی را با همکاری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور برگزار کرد.
وی خاطرنشان کرد: از ۷۰۰ شهید اهل سنت شمال کشور، ۵۲۰ شهید مربوط به استان گلستان، یکصد و ۶۵ شهید از استان گیلان و ۱۵ شهید از استان مازندران هستند.

حجت الاسلام علی خیرخواه، رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور نیز در این جلسه گفت: یکی از خصوصیت های انقلاب اسلامی احیای مذهب و دین بوده است و پیام آن پیام فطرت انسانی است.

وی با بیان اینکه از زمان آغاز انقلاب اسلامی تمام کشوربا وحدت خاصی در انقلاب حضور می یابند، افزود: در میان معادلات نظامی چند عامل ایمان، نعمت رهبری و حضور و نقش مردم در صحنه های مختلف باعث پیروزی انقلاب اسلامی شده است.

حجت الاسلام خیرخواه تصریح کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز ملت ایران و شهدا و ایثارگران توانستند با مقابله شجاعانه خود برای عبرت تاریخ چیزی را به یادگار بگذارند.

وی، از جمله ویژگی های هشت سال دفاع مقدس، حضور فعال و چشمگیر اقوام و مذاهب بوده بیان کرد و اظهارداشت: لشکر ۲۵ کربلا، لشکر قدس و لشکر ۳۰ گرگان از شمال کشور نیز نقش زیادی در دفاع مقدس داشتند و ۷۰۰ شهید اهل سنت تقدیم انقلاب و نظام شدند.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، هدف از برگزاری یادواره شهدا را برگزاری یاد و خاطره شهدای والا مقام و ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و انتقال آن به نسل های جدید دانست و گفت: در این مراسم تجلیل و قدر دانی از خانواده شهدا نیز صورت می گیرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران امروز با رهبری پیامبر گونه مقام معظم رهبری در اوج اقتدار قرار دارد.

حجت الاسلام خیرخواه، رونمایی از جلد کتاب فرهنگ و ایثار شهدا از آثار مختومقلی فراغی شاعر شهیر ترکمن، تمبر یادبود شهدای اهل سنت و افتتاح سایت شهدای اهل سنت شمال کشور را از دیگر برنامه های این نکوداشت برشمرد.

آخوند عبدالجبار میرابی، امام جمعه اهل سنت قره تپه نیز در این جلسه با بیان اینکه به فرموده خداوند متعال در قرآن کریم، شهدا راهی را رفتند که خدا از آنها عالی ترین را خواسته بود، گفت: با برگزاری این یادواره و نکوداشت بتوان ضمن جلب رضایت خداوند، دل مردم را شاد کرد.

وی افزود: با بیان اینکه امروز با خون شهدا به امنیت رسیده ایم، گفت: اگر بتوانیم یاد شهدا را زنده نگهداریم شهدا ما را مورد شفاعت خود قرار خواهند داد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست