• تاریخ: 2016-12-14
  • شناسه خبر: 21744
  • 275 بازدید

نورقلی پور:نگاه سازمان حفاطت محیط زیست مانع پیشرفت آشوراده است/ تسریع پیگیری وضعیت زندانیان ایرانی در ترکمنستان

ارکین نیوز-دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان گفت: نگاه سازمان حفاطت محیط زیست مانع پیشرفت آشوراده است. رامین نورقلی‌پور امشب در جلسه شورای اداری شهرستان‌های غرب استان گلستان اظهار کرد: استان گلستان یک استان کشاورزی است و ...

ارکین نیوز-دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان گفت: نگاه سازمان حفاطت محیط زیست مانع پیشرفت آشوراده است.

رامین نورقلی‌پور امشب در جلسه شورای اداری شهرستان‌های غرب استان گلستان اظهار کرد: استان گلستان یک استان کشاورزی است و عمده فعالیت و درآمد مردم استان بر اساس کشاورزی است.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر با توجه به کاهش ذخایر آبزیان دریای خزر شرایط شغلی و درآمدی مردم گلستان دچار چالش شده است.

دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان بیان کرد: صنایع نیز فرصت خوبی برای توسعه پیدا نکرده و انتظار ما این است که این استان را به لحاظ صنعتی بتوانیم توسعه دهیم و نگاه سنتی را به استان از بین ببریم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه شیلات ما یک سایت میگو را در گمیشان آغاز به اجرا کردیم و نیاز است پس از آن نیز ایجاد شود تا شاهد پیشرفت استان باشیم.

نورقلی‌پور گفت: جزیره آشوراده یکی از مسائلی است که نیاز به پیگیری و توسعه دارد که یکی از موانع عمده آن نگاه‌های سازمان حفاظت محیط زیست است.

وی اضافه کرد: یخبندان اخیری که اتفاق افتاد خسارت‌های بسیار جدی را به محصولات کشاورزی و دامی استان وارد کرد و به طور کلی بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان خسارت به باغات استان وارد شده که مجمع نمایندگان استان گلستان و استاندار گلستان پیگیری‌های لازم را انجام دادیم و پیگیر موضوع هستیم.

دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان افزود: چندی قبل جلسه‌ای را با معاون اول رییس جمهور برگزار کردیم و وی قول داد تا در جلسه هیات دولت پیگیری شود و برای استان مصوباتی نیز اخذ شود.

نورقلی‌پور متذکر شد: مقرر شد هفته آینده جلسه‌ای را با دکتر نوبخت برگزار کنیم و در این راستا تذکرات مختلفی در مجلس به مسئولان داده شده که نسبت به تسریع تخصیص اعتبارات جبران خسارت انجام شود.

دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان خطاب به باغداران گلستان تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با این تلاش خسارت‌ها را جبران کنیم.

نورقلی‌پور بیان کرد: از زمانی که به عنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتخاب شدیم تعداد ۲۹۰ نفر از مردم استان در زندان‌های ترکمنستان زندانی هستند و اخیرا سه نفر دیگر از صیادان که در حال صید بودند توسط ترکمنستان دستگیر شدند.

وی ادامه داد: پیگیری‌هایی از وزارت امور خارجه انجام شد و مذاکراتی برای آزادی تعدادی از آنها انجام شد اما این بحث نیازمند تسریع و تلاش بیش از پیش دارد زیرا تعداد زیادی از این افراد بیش از ۱۰ سال است که در زندان‌های این کشور زندانی هستند.

دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان در پایان ابراز کرد: منطقه آزاد اینچه‌برون نیز نیازمند رسیدگی دارد که با توجه به تصویب یک فوریتی این بحث تقاضای بررسی سریع این موضوع در مجلس شورای اسلامی هستیم.
فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست