• تاریخ: 2016-11-06
  • شناسه خبر: 21252
  • 269 بازدید

نماینده گنبد در مجلس:تصویب احداث راه‌آهن گرگان ـ گنبدکاووس ـ مشهد را در مجلس پیگیریم

ارکین نیوز- نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس گفت: تصویب احداث راه‌آهن گرگان ـ گنبدکاووس ـ مشهد را در مجلس پیگیریم. قره‌جه طیار عصر امروز در جمع مردم در حوزه علمیه عرفانی بی بی شیروان با حضور مسئولان شهرستانی اظهار داشت: از ...

ارکین نیوز- نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس گفت: تصویب احداث راه‌آهن گرگان ـ گنبدکاووس ـ مشهد را در مجلس پیگیریم.

قره‌جه طیار عصر امروز در جمع مردم در حوزه علمیه عرفانی بی بی شیروان با حضور مسئولان شهرستانی اظهار داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس، تجلی‌گاه وحدت در جهان اسلام بوده است.

وی افزود: از آغاز مجلس دهم تاکنون، ۲ بار خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و تاکید ایشان به رفع مسائل و مشکلات اقتصادی با راهکار اقتصاد مقاومتی بود.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از بزرگترین مشکلات کشور و منطقه بیکاری است که مجمع نمایندگان و استاندار لایحه‌ای در این خصوص مطرح و تقدیم مجلس کردند که یک فوریتی آن تصویب و کلیات آن در کمیسیون اقتصادی به تصویب رسید که امیدواریم به صورت قطعی در صحن علنی مجلس نیز تصویب شود.

وی اظهار کرد: در صورت تصویب تا چند سال آینده برای ۵ تا ۶هزار نفر ایجاد اشتغال می‌شود.

طیار اظهار داشت: راه آهن گرگان- گنبدکاووس- مشهد، زهکشی۲۸۰هزار هکتار از اراضی، تکمیل مجتمع آبرسانی فجر، آبرسانی به نوار مرزی، اصلاح شبکه آب و فاضلاب گنبدکاووس و دیگر طرح‌ها از جمله برنامه‌هایی است که در حال پیگیری آن برای ایجاد تحول اساسی شهرستان هستیم.

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس هم در این جلسه گفت: روستای بی بی شیروان یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین و بزرگترین روستاهای گنبدکاووس است که برای حوزه فرمانداری و دیگر دستگاه‌های اجرائی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

عبالقدیر کریمی افزود: دف ما از حضور در این روستا، شنیدن مسائل و مشکلات شماست و در دولت تدبیر و امید، وظیفه ما خدمتگزاری به مردم است و استاندار در جلسات، تاکید فراوان به توجه ویژه به روستاها به ویژه روستاهای محروم دارند.

وی ادامه داد: طرح هادی روستای بی بی شیروان در اولویت کار قرار دارد و با توجه به اینکه ۲۵۰میلیون تومان برای آن مصوب شده، امیدواریم با تخصیص این اعتبار بتوانیم با اجرای طرح هادی، هدیه مبارکی برای شما باشد.

کریمی اظهار داشت: پیگیری دیگری که بسیار مهم است، شهر شدن این روستاست که قابلیت مورد نظر را دارد و بستری است برای ارائه خدمات عمومی مطلوب‌تر تا شرایط زندگی بهتری برای مردم فراهم شود.

وی اظهار کرد: به جز طرح هادی که مطالبه و نیاز مهم شماست، چند بانده کردن مسیر و ایمنی این جاده از دیگر اولویت‌ها است و امیدواریم بقیه موارد نیز به ترتیب اولویت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

یکی از اعضای شورای اسلامی روستای بی بی شیروان نیز در این جلسه به نمایندگی از مردم گفت: از ۲۷ سال گذشته این روستا که یک روستای استراتژیکی شهرستان است، طرح هادی اجرا نشده است.

عظیم جزیده افزود: ایجاد پل ارتباطی در شمال روستا که اکنون بسته است و ۱۲روستا، باید مسیر۶۰ کیلومتری را تا شهر طی کنند، با این پل ارتباط آنان به ۳۵کیلومتر می‌‎رسد، استفاده از آب‌بندان برای کشاورزی، چهار بانده کردن جاده و استفاده از علائم ایمنی و رانندگی از مشکلات این روستا است.

در این دیدار که مسئولین شهرستان نیز حضور داشتند، قرار شد از مسیر قانونی، مشکلات این روستا بررسی و رفع شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست