• تاریخ: 2016-12-17
  • شناسه خبر: 21762
  • 259 بازدید

نماینده ولی فقیه در گلستان: جزیره آشوراده کلید توسعه استان گلستان است

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه جزیره آشوراده کلید توسعه استان گلستان است، گفت: استان گلستان نیازمند جاذبه‎هایی برای توسعه است و جزیره آشوراده می‎تواند این مهم را محقق سازد. آیت الله سید کاظم نو ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه جزیره آشوراده کلید توسعه استان گلستان است، گفت: استان گلستان نیازمند جاذبه‎هایی برای توسعه است و جزیره آشوراده می‎تواند این مهم را محقق سازد.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان گلستان با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: احکامی مانند نماز، روزه، حج به عنوان شریعت در ادیان گذشته نیز بوده اما در سیره نبی اکرم(ص) موضوعی که بسیار اهمیت داشته، اخلاق است.

وی با بیان اینکه اخلاق در زندگی بشر یک جایگاه مهمی دارد، افزود: اگر اخلاق را از جامع بشری بگیریم زندگی بشری یک زندگی بی‎روح می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به اینکه اخلاق نگاه‎ها را به هم تغییر می‎دهد و نگاه مهربان ایجاد می‎کند، افزود: پیامبر (ص) فرمودند اهل تکلف نیستم و هیچ یک از پیامبران ما حساب جداگانه‎ای برای خود باز نکردند و این رفتار در اخلاق هیچ یک از پیامبران ما وجود نداشته است.

نورمفیدی با بیان اینکه اگر در سیره نبوی نگاه کنید یک مورد هم پیدا نخواهید کرد که پیامبر اهل تکلف و خودنمایی باشد، افزود: باید مراقب باشیم چرا که تکلف پیدا کردن خطرناک است و این مهم در حاکمیت بسیار حائز اهمیت است چرا که مردم وقتی با فردی راحت باشند، عزت پیدا می‎کند.

وی اظهار داشت: سهم درآمدی استان گلستان از میانگین سهم درآمدی کشور پایین‎تر است و این نکته معنای زیادی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه درصد بیکاری استان گلستان نسبت به کل کشور بالاتر است، افزود: نگاه نظام به صورت کلی باید یک نگاه عادلانه‎ای باشد و این موضوعی است که حق همه مردم است و معرفت دینی به ما می‎آموزد و باید نگاه، نگاه عادلانه باشد.

نورمفیدی یادآور شد: به صورت کل انتظار ما این است که در تصمیم‎گیری‎ها در دولت و مجلس شورای اسلامی به فکر استان گلستان باشید.

وی با بیان اینکه دولت و رئیس جمهور به استان گلستان آمدند و وعده‎هایی دادند گفت: مردم این وعده‎ها را از دولت نمی‎دانند و وعده‎های نظام می‎دانند و امیدواریم کمک‎هایی که مجلس در این زمینه دارد بتواند به سرانجام برسد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه اعتقاد من این است که جزیره آشوراده می‎تواند کلید توسعه استان باشد، گفت: استان گلستان نیازمند جاذبه‎هایی است و جزیره آشوراده می‎تواند این مهم را محقق سازد و ما از دولت‎های گذشته پیگیری این مسئله بودیم.

نورمفیدی اظهار داشت: هر چیزی که ضوابط و محیط زیست می‎گوید حاضریم امضاء دهیم که همه آن مقررات رعایت شود اما مشکلات سر راه آشوراده برطرف‌ شود.

وی با اشاره به اینکه به سفر آقای لاریجانی به استان گلستان امید بستیم، گفت: وعده‎هایی که رئیس جمهور دادند مانند راه‌آهن استان گلستان به مشهد می‎تواند منجر توسعه اقتصادی این استان نیز باشد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان افزود: امیدواریم بتوانیم هم در رفع مشکلات منطقه‎ای و هم داخلی توفیقاتی داشته باشیم.
تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست