• تاریخ: 2017-07-24
  • شناسه خبر: 23381
  • 285 بازدید

نماینده ولی‌فقیه در حج و زیارت: اعزام حجاج ایرانی از نهم مرداد ماه آغاز می شود

ارکین نیوز-نماینده ولی‌فقیه در حج و زیارت با اشاره به اینکه اعزام حجاج ایرانی از نهم مرداد ماه آغاز می شود، گفت: بر اساس توافق انجام شده نیمی از جابه جایی حجاج ایرانی توسط هواپیماهای ایرانی و نیمی دیگر توسط هواپیماهای صع ...

ارکین نیوز-نماینده ولی‌فقیه در حج و زیارت با اشاره به اینکه اعزام حجاج ایرانی از نهم مرداد ماه آغاز می شود، گفت: بر اساس توافق انجام شده نیمی از جابه جایی حجاج ایرانی توسط هواپیماهای ایرانی و نیمی دیگر توسط هواپیماهای صعودی انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، حجت ‌الاسلام سید‌ علی قاضی‌عسکر در همایش متمرکز زائران حج تمتع سال ۹۶ استان گلستان که در مصلی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: با وجود فضاسازی بوجود آمده برای انصراف مردم به سفر حج اما ظرفیت کاروان ها به موقع تکمیل شد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر برای اعزام به حج تمتع امسال ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: بیش از ۲۰ هزار ویزای الکترونیکی برای حجاج ایرانی صادر شده است و مابقی ویزاها نیز به زودی صادر می‌شود.

قاضی‌عسکر بیان کرد: با توجه به این که سال گذشته اعزام به حج نداشتیم امسال ممکن است برخی موارد با تاخیر دو یا سه روزه انجام شود.

وی با اشاره به برخی از شایعات مطرح شده در فضای مجازی، تصریح کرد: شایعه ای در فضای مجازی مبنی بر اینکه مفتی‌های عربستانی گفته‌اند ریختن خون شیعیان حلال بوده پخش شده است، در صورتی که این سخن از سوی برخی مفتی‌های داعش برای وحدت ‌شکنی گفته شده است.

نماینده ولی‌فقیه در حج و زیارت با اشاره به موضوع صادر نشدن ویزا برای هیات ۱۰ نفره کنسولی ایران، گفت: با وزیر حج عربستان رایزنی شده است و تا چند روز آینده مشکل ویزای این افراد حل خواهد شد.

قاضی‌عسکر با تاکید بر اینکه بارها اعلام کرده‌ایم که عمده این فضاسازی‌ها و تبلیغات مسموم ناشی از یک سلسله فرضیات ذهنی و نه واقعی است، تصریح کرد: تحقیقات نشان می‌دهد که منشا ایجاد این تبلیغات منفی در خارج از مرزها است.

وی خطاب به زائران خانه خدا عنوان کرد که نگران برگزاری حج امسال خود نباشید چرا که این حج آبرومندانه برگزار خواهد شد اما ممکن است در هر مراسمی حوادثی رخ دهد.

نماینده ولی‌فقیه در حج و زیارت در پایان گفت: برای کاهش هزینه‌های حجاج در حج امسال لباس مشترک حذف شد. همچنین علاوه بر نرم‌افزار موبایل ویژه زائرین، دستبندی توسط یک شرکت ایرانی طراحی‌شده که حاوی اطلاعات زائر بوده و به ما در شناسایی هویت زائرین کمک می‌کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست