• تاریخ: 2017-03-07
  • شناسه خبر: 22440
  • 197 بازدید

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس: قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۶ تغییر نمی‌کند

ارکین نیوز-نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیش از ۴۸ جلسه برای تصویب برنامه ششم در مجلس برگزار شده است، گفت: برنامه ششم توسعه دارای شفافیت کم‌سابقه‎ای است. قره‌جه طیار ظهر امروز در جلسه شورا ...

ارکین نیوز-نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیش از ۴۸ جلسه برای تصویب برنامه ششم در مجلس برگزار شده است، گفت: برنامه ششم توسعه دارای شفافیت کم‌سابقه‎ای است.

قره‌جه طیار ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان گنبدکاووس که در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد با اشاره به اینکه در این ۱۰ ماه گذشته از عمر مجلس شورای اسلامی نمایندگان مردم برنامه‌های بسیار بزرگی را به تصویب رسانده‌اند، اظهار کرد: بزرگترینِ طرح‌ها و برنامه‌ها، برنامه ششم توسعه و لایحه بودجه سال ۹۶ بوده است که حجم سنگینی از کار مجلس را در این ایام به ویژه در ۶ ماهه دومِ سال به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۸ جلسه در مجلس فقط برای تصویب برنامه ششم توسعه صرف شد، افزود: در این برنامه شفافیت به عنوان مولفه متمایز‌کننده با سایر برنامه‌ها مطرح بوده است که در این راستا نظارت فراگیر بر موسسات مالی و اعتباری، الزام تمام وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی برای داشتن حساب نزد بانک مرکزی و انجام عملیات از طریق خزانه کشور و ثبت حقوق مقامات دستگاه‌های اجرایی در برنامه گنجانده شده است.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی تعیین رشد ۸ درصدی اقتصاد کشور را یکی از مصوبات خوب برنامه ششم دانست و تاکید کرد: در این برنامه همچنین بیکاری را به صورتی مدیریت کردیم که سالانه حداقل به میزان هشت دهم درصد کاهش را شاهد باشیم.

طیار با اشاره به اینکه در برنامه ششم تزریق اعتبار به برنامه‌های تولید از طریق صندوق توسعه ملی مدنظر قرار گرفته است، ادامه داد: مدیران شهرستان هر کجا که لازم است برای توسعه و رشد اقتصادی و رفع موانع تولید بنده را در جریان بگذارند تا از ظرفیت مجلس استفاده بهینه را کرده و به نتایج مطلوبی برسیم.

وی یکی دیگر از اتفاقات مبارک گنجانده شده در برنامه ششم را الزام دولت برای اختصاص ۳۰ درصد از اعتبارات هر استان به شورای برنامه‌ریزی آن استان برای تخصیص به برنامه‌ها و پروژه‌های مدنظر درون استان دانست و گفت: در این مصوبه بخش مهمی از اعتبارات و درآمدهای حاصل در هر استانی در خود آن استان هزینه می‌شو‌د و شورای عالی برنامه‌ریزی برای محل هزینه آن تصمیم‌گیری خواهد کرد.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی درباره لایحه بودجه سال ۹۶ نیز تصریح کرد: در این لایه مقرر شده است که قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده تغییر نکند، خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه سال آینده افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد از ۸۰ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان را مصوب کرده‌ایم که اقدام بسیار بزرگی است.

وی افزایش سه هزار میلیاردی بودجه آموزش و پرورش و اختصاص یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به ورزش را نقطه عطف بودجه سال آینده عنوان کرد و افزود: ۹۹۰ میلیارد تومان نیز اعتبار برای آبیاری تحت فشار در کشور اختصاص یافته است که می‌تواند در عرصه مدیریت آب تحولی ایجاد کند/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست