• تاریخ: 2016-06-26
  • شناسه خبر: 18884
  • 345 بازدید

نماینده مردم درمجلس: طولانی شدن طرح ملی فاضلاب شهری گنبدکاووس نشانه مدیریت نادرست است

ارکین نیوز- نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی طولانی شدن روند اجرایی طرح ملی جمع آوری فاضلاب شهر گنبدکاووس را نشان از مدیریت نادرست دانست. قرجه طیار عصر یکشنبه درنشست بررسی طرح ملی جمع آوری فاضلاب شهر گنبدکاووس ...

ارکین نیوز- نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی طولانی شدن روند اجرایی طرح ملی جمع آوری فاضلاب شهر گنبدکاووس را نشان از مدیریت نادرست دانست.

قرجه طیار عصر یکشنبه درنشست بررسی طرح ملی جمع آوری فاضلاب شهر گنبدکاووس که با حضور مدیرعامل شرکت آبفا گلستان برگزار شد،گفت: هرچه زمان اجرای طرح ها طولانی شود، هزینه های بیشتری برای بهره برداری آن صرف می شود که نوعی اسراف بیت المال است.
وی افزود: طولانی شدن این طرح یک ضعف برای مجموعه مدیریت آب و فاضلاب شهرستان، استان و کشور است.
نماینده مردم گنبدکاووس از آمادگی خود برای پیگیری تخصیص اعتبارات ملی برای طرح جمع آوری فاضلاب شهر گنبدکاووس خبر داد
در این نشست معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز تکمیل و بهره برداری از مرحله نخست طرح ملی جمع آوری فاضلاب شهر گنبدکاووس را ضروری دانست و بر آن تاکید کرد.
محمد حمیدی گفت: طولانی شدن روند اجرایی این طرح ملی سبب شده علاوه بر نارضایتی مردمی، عمر مفید این طرح نیز به پایان برسد بنابراین شتاب بخشیدن به تکمیل این امری ضروری است.
وی به فرسودگی شبکه توزیع آب شرب گنبدکاووس نیز اشاره کرد و افزود: وضعیت فرسودگی شبکه شهری از مناطق روستایی این شهرستان حادتر است که باید برای آن چاره اندیشی شود.
وی باقدردانی از تلاش های شرکت آبفا در سال های اخیر، گفت: تخصیص اعتبارات بیشتر به حوزه آب و فاضلاب شهری گنبدکاووس بویژه دربحث اصلاح و بهسازی شبکه و تامین منابع آب جدید و نز طرح جمع آوری فاضلاب آن ضروری است.
محمدهادی رحمتی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان نیز دراین جلسه ضمن قدردانی از همکاری خوب مدیران گنبدکاووس بویژه شورای شهر و شهرداری در اجرای طرح جمع آوری فاضلاب، گفت: تنها مشکل کندی این طرح تخصیص نیافتن ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار ملی است که درجریان سفر ریاست جمهوری به این استان تصویب شد.
عملیات اجرایی طرح ملی جمع آوری فاضلاب شهری گنبدکاووس که از سال ۱۳۷۷ شروع شده، هم اینک درمحدود ۴۰ درصد این شهر رو به پایان است و بهره برداری از آن نیازمند ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار است.
درجریان سفر ریاست جمهوری به گلستان درسال ۹۳ مبلغ ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح فاضلاب شهری گنبدکاووس مصوب شد که فقط ۳۰ میلیارد ریال آن تخصیص داده شد.
درسال گذشته هیچ اعتباری به این طرح تخیص داده نشده و اکنون با توجه به افزایش دستمزدها و قیمت ها، این طرح مجددا به ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که درصورت تخصیص این میزان اعتبار درسال جاری، مرحله نخست آن به بهره برداری می رسد.
هم اکنون عملیات شبکه گذاری در ۴۰ درصد محدوده شهر به پایان رسیده و تنها عملیات اجرایی چند ایستگاه پمپاژ و بخشی از تصفیه خانه آن باقی مانده که درصورت تخصیص اعتبار درسال جاری قابل بهره برداری است.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و آب و فاضلاب شهری آن ۵۵ هزار مشترک دارد.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست