• تاریخ: 2016-08-15
  • شناسه خبر: 19962
  • 1,160 بازدید

نظر مراجع تقلید اهل تشیع درباره توهین به مقدسات اهل سنت

ارکین نیوز–اهانت مهران مدیری،مجری برنامه ی دورهمی به دو صحابه پیامبر اکرم(ص) سبب اعتراض شدید اهل سنت کشور شده است. به گزارش خبرنگار ترکمن سسی،مهران مدیری با دو یار غار پیامبر اکرم(ص) شوخی کرد و با کلماتی نامناسب طل ...

ارکین نیوز–اهانت مهران مدیری،مجری برنامه ی دورهمی به دو صحابه پیامبر اکرم(ص) سبب اعتراض شدید اهل سنت کشور شده است.

به گزارش خبرنگار ترکمن سسی،مهران مدیری با دو یار غار پیامبر اکرم(ص) شوخی کرد و با کلماتی نامناسب طلحه و زبیر(رض) را که در نگاه اهل سنت جایگاه بسیار بالایی دارند به سخره گرفت.

در سطور زیر نظرات مراجع تقلید اهل تشیع درباره ی اهانت به مقدسات اهل سنت آورده شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای:اهانت به نمادهای برادران اهل سنت حرام است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی:هرگونه اهانت به مقدسات دیگران شرعا جایز نیست.

حضرت آیت الله سیستانی:دشنام به مقدسات اهل سنت مغایر با آموزه های اهل بیت عصمت (علیهم السلام) به شیعیان و شاگردان خود است.

حضرت آیت الله وحید خراسانی:نباید با اتباع مذاهب دیگر دشمنی کرد،نباید به مقدسات آنها توهین نمود،لعن و سبّ بزرگان آنها جایز نیست،زیرا موجب دور کردن آنها از اهل بیت و معارف آنها می‏شود.

حضرت آیت الله جوادی آملی:سبّ صحابه،اهانت به مقدسات شیعه یا سنی، توهین و تحقیر ظالمانه نسبت به باورهای هرکدام از دو گروه،حرام و ایجاد اختلاف و روشن کردن آتش تفرقه و شقاق و تحطیم و هدم اساس وحدت امت اسلامی، گناهی بزرگ است.

حضرت آیت الله نوری همدانی: جائز نیست.

حضرت آیت الله موسوی اردبیلی:مومنین باید از کارهایی که موجب تشدید اختلاف به خصوص در شرایط فعلی و در مقابل کفر و الحاد می شود اجتناب کنند.

حضرت آیت الله شبیری زنجانی:مومنین باید از انجام اموری که باعث تفرقه و اختلاف و تضعیف اسلام می شود اجتناب کنند.در صحیحه ابی بصیر از حضرت باقر علیه السلام نقل شده است إِنَّ رَجُلًا مِنْ تَمِیمٍ أَتَى النَّبِیَّ ص فَقَالَ أَوْصِنِی فَکَانَ فِیمَا أَوْصَاهُ أَنْ قَالَ لَا تَسُبُّوا النَّاسَ فَتَکْسِبُوا الْعَدَاوَهَ لَهُمْ.

حضرت آیت الله محقق کابلی:از اهانت به مقدسات اهل سنت خودداری شود.

حضرت آیت الله علوی گرگانی:اهانت به مقدسات اهل سنت جایز نیست.

حضرت آیت الله العظمی مظاهری:اهانت به مقدسات و اعتقادات مسلمانان و ایجاد تفرقه میان صفوف پیروان پیامبر عظیم الشان صلی الله علیه و آله و سلم، عقلا و شرعا جایز نیست.

حضرت آیت الله مدنی تبریزی:اسلام توهین به مقدسات هیچ یک از ادیان، به ویژه مذاهب اسلامی را جایز نمی داند و هر حرکتی که موجب اختلاف میان امت اسلامی و خسارت و ضرر مالی و جانی به مسلمانان گردد، حرام و خلاف شرع است.

حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی:هر عمل یا گفتاری که موجب فتنه و اختلاف بین مسلمانان شیعه و سنی شود،جایز نیست.
ترکمن سسی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست