• تاریخ: 2016-01-17
  • شناسه خبر: 13363
  • 413 بازدید

مهندس نصیبی:حوزه مشاوران جوان گلستان در زمره سه استان برتر کشور قرار دارد

ارکین نیوز-علی نصیبی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان بیان کرد: تلقی برخی از منتقدان این حوزه کاری فراتر از وظایفی است که برعهده‎اش قرار دارد. وی اذعان کرد: در حالی که این استان تلاش‌های قابل قبولی در این حو ...

ارکین نیوز-علی نصیبی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان بیان کرد: تلقی برخی از منتقدان این حوزه کاری فراتر از وظایفی است که برعهده‎اش قرار دارد.

وی اذعان کرد: در حالی که این استان تلاش‌های قابل قبولی در این حوزه انجام داده اما هنوز حوزه کاری جوانان در کشور به شکل نظام‎مند نهادینه نشده و حتی نیمی از استانداری‎های سطح کشور بخشی به نام مشاور جوان ندارند.

نصیبی تأکید کرد: به ضرس قاطع می‎گویم، استان گلستان به لحاظ عملکردی و برنامه‌ای در حوزه جوانان در زمره سه استان برتر کشور قرار دارد که این رتبه محصول حمایت شخص استاندار و همه دوستانی است که در حوزه فرمانداری‎ها و ادارات به طور جدی در این بخش تلاش می‎کنند.

* حوزه مشاوران جوان گلستان در زمره سه استان برتر کشور

وی با اشاره به حساسیت فعالیت در حوزه جوانان و گستردگی امور در این حوزه اضافه کرد: هنوز با مطلوب فاصله داریم اما موضوع جوانان و به سرمنزل مقصود رساندن این بخش تنها کار یک بخش کوچکی چون حوزه مشاوره نیست، بلکه همه مدیران استان و حتی خود جوانان باید برای تکمیل این پازل و زنجیره تلاش کنند.

مشاور استاندار گلستان در حوزه جوانان خاطرنشان کرد: از روز اول که کار به بنده سپرده شد، شبکه‎ای از مشاوران جوان غیردولتی و جوانان شاغل در ادارات دولتی در قالب کارگروه‎های تخصصی و شوراها را سازماندهی کردیم.

مشاور استاندار گلستان در حوزه جوانان با اشاره به وظایف حوزه مشاوران جوان در استان یادآور شد: وظیفه اصلی حوزه مشاوران که به عنوان هدف مشهود خودنمایی می‎کند، ایجاد بستر برای ارائه ایده‌ها و راه‌کارهای خلاقانه جوانان در مسایل مختلف استان است.

نصیبی ادامه داد: هدف دیگر این مجموعه که به شکل نامرئی است، توانمندی‎سازی جوانان و پرورش جوانان فعال و با دغدغه برای فردای استان و تربیت آنان به عنوان مدیران جوان آینده استان است.

وی یادآور شد: تزریق چنین هدفی در جامعه اداری مشکل بوده و البته در مدیریت میانی ممکن است با مخالفت‎هایی مواجه باشیم اما با پیگیری‌های انجام شده، ظرفیت‌های مشاوره‎ای برای مدیران و مسئولان استان تبیین شده است.

* اهداف پنهان و آشکار مشاوران جوان استانداری گلستان

نصیبی با اشاره به نظام‌مند شدن وظایف مشاوران جوان در حوزه‌های مختلف کاری گفت: مشاوران جوان فرمانداری‎ها و ادارات استان بر اساس آیتم‎های مشخص انتخاب می‎شوند و برای مشاوران جوان فرمانداری‎ها ۳۱ وظیفه و برای مشاوران ادارات‌کل ۲۹ وظیفه تعریف شده است و بر اساس شرح وظایف مشخص حرکت می‎کنند.

وی ادامه داد: کمیته ارزیابی قوی و صاحب‌نظر از فعالان دولتی تشکیل شده که بر اساس شاخص‎هایی مشخص، مشاوران جوان فرمانداری‎ها را ارزیابی می‎کنیم.

این فعال اجتماعی و فرهنگی ادامه داد: در بحث مشاوران جوان ادارات نیز یک اتاق فکر مشتمل بر چهار نفر انتخابی و چهار نفر انتصابی و به همراه یکدیگر در جهت توانمندسازی جوانان شاغل در سیستم‎های دولتی برنامه‎ریزی می‎کنند.

نصیبی با تأکید بر برگزاری همایش توسعه استان بر مبنای ایده جوانان، آن را بر مبنای اهداف وجودی این حوزه قلمداد کرد و افزود: این همایش بر اساس مشارکت و هم‌گرایی هدفمند دستگاه‎های مختلف اجرایی استان برگزار شد و به اهدافی که مدنظر داشت نیز دست یافته است.

وی با تشکر از حمایت‌های استاندار گلستان ادامه داد: استاندار گلستان با وجود کسالتش در همایش ایده‌ها حضور پیدا کرد، و حتی پس از جلسه هم با جوانان نشست و اظهار کرد که وقت گذاشتن برای جوانان فرصت است و ارزش دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست