• تاریخ: 2015-10-28
  • شناسه خبر: 9831
  • 678 بازدید

نشست انتخاباتی بدون نتیجه فعالان سیاسی اجتماعی آق قلا

ارکین نیوز – اولین نسشت فعالان سیاسی اجتماعی شهرستان آق قلا دیشب بدون نتیجه خاصی پایان یافت. این نشست که به همت گروه تلگرامی عمران شهر آق قلا و با مدیریت حاج حکیم آل جلیل در منزل حاج حکیم موحد با حضور بیش از ۵۰ نفر برگزا ...

ارکین نیوز – اولین نسشت فعالان سیاسی اجتماعی شهرستان آق قلا دیشب بدون نتیجه خاصی پایان یافت.
این نشست که به همت گروه تلگرامی عمران شهر آق قلا و با مدیریت حاج حکیم آل جلیل در منزل حاج حکیم موحد با حضور بیش از ۵۰ نفر برگزار شده بود ، به دلیل اختلافات سلیقه ای سخنرانان جلسه بدون هیچ تصمیم مهمی پایان یافت.
به گزارش خبرنگار ارکین نیوز ،این جلسه که بیشتر سخنرانان آن از طیف اصلاح طلب شهرستان به ویژه اعضای ترکمن شورای راهبردی اطلاح طلبان استان بودند بر حمایت از کاندیدای اطلاح طلب ترکمن همگام با دولت دکتر روحانی تاکید داشتند.
تاج محمد پقه و سعید یلقی از جمله افرادی بودند که اصلاح طلب بودن کاندیدای منتخب یاشولی ها را مطرح کرده و اقبال عمومی مردم را نیز حمایت از کاندیدای اطلاح طلب عنوان کردند.
دکتر بغداد شیر محمدلی رئیس کنونی شورای شهر نیز در این جلسه گفت باید مشخص کنیم که رای اول و دوم ما به کاندیدای کدام گرایش سیاسی باشد و قطعا یک رای ما باید به کاندیدای اصلاح طلب باشد.
عبدالرحیم سن سبلی از فعالان سیاسی اجتماعی شهرستان نیز در این جلسه با بیان اینکه انتخاب دو نفر از بین ترکمن ها توسط گروه به اصطلاح یاشولی شهرستان اشتباه است گفت: ما نباید تصمیمی بگیریم که متهم به قوم گرایی منطقه ای شویم.
وی اضافه کرد: شورای یاشولی ها باید در نظر داشته باشد که اقبال عمومی مردم به طرف کدام کاندیدای ترکمن است و پشت درهای بسته و بدون توجه به خواست عمومی نمی توان تصمیم درستی گرفت.
این فعال سیاسی منتسب کردن ترکمن ها به اصولگرا و اصلاح طلب را اشتباه خواند و گفت نباید با قرار دادن سد اصولگرایی و اصلاح طلبی در بین کاندیداهای ترکمن انسجام و وحدت خودمان که همانا پشتوانه سیاسی ماست را ازبین ببریم.
در این جلسه تصمیم گرفته شد نشست بعدی فعالان سیاسی با تعداد بیشتری و حداقل بالای ۲۵۰ نفر برگزار شده و مقرر گردید ۱۵نفر از منتخبین برآوردی از ارای مناطق مختلف شهرستان به ویژه روستاها را برای نشست بعدی آماده کنند.
از حاشیه های این مراسم می توان به ترک جلسه توسط حاج خلیل ماهری در اعتراض به سخنان دکتر شیر محمدلی که عنوان کرده بود که به همسو و همفکر بودن حاضرین اشاره کرده بود .
دکتر سعید یلقی نیز در جواب سخنان سن سبلی در این جلسه عنوان کرد که براساس توافقی که شورای راهبردی اصلاح طلبان استان شده در صورت عدم حمایت این شورا ازیک کاندیدای ترکمن ، اعضای ترکمن عضو این شورا را ترک خواهم کرد.
* (اصلاحیه : در خصوص حاشیه های این نشست و ترک جلسه توسط حاج خلیل ماهری برداشت های متفاوتی در بین حاضران پیش آمده است ولی براساس تحقیقات خبرنگار ارکین نیوز علت ترک جلسه را می توان قرار قبلی ایشان عنوان کرد .)

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست