• تاریخ: 2016-01-24
  • شناسه خبر: 13776
  • 402 بازدید

نخستین محموله نفت کوره ترکمنستان از راه آهن اینچه برون ترانزیت می‌شود

ارکین نیوز-مدیرکل راه آهن منطقه شمال شرق ۲ (استان گلستان) از ترانزیت نخستین محموله نفت کوره کشور ترکمنستان از طریق راه‌آهن اینچه برون این استان در ایام دهه فجر امسال خبر داد. محمدرضا قربانی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از ...

ارکین نیوز-مدیرکل راه آهن منطقه شمال شرق ۲ (استان گلستان) از ترانزیت نخستین محموله نفت کوره کشور ترکمنستان از طریق راه‌آهن اینچه برون این استان در ایام دهه فجر امسال خبر داد.

محمدرضا قربانی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از ایستگاه راه آهن اینچه برون اظهار کرد: براساس توافق انجام شده با کشور ترکمنستان، قرار است سالانه دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن نفت کوره از طریق راه آهن اینچه برون گلستان به مقصد بندرعباس ترانزیت شود.

وی گفت: براساس اعلام مقامات ترکمنستان، مرحله نخست محموله نفت کوره به مقدار ۱۵۰ هزار تن طی چند مرحله به ایستگاه راه آهن اینچه برون منتقل و پس از جابجایی در واگن‌های ایرانی، به مقصد بندرعباس ترانزیت خواهد شد.

قربانی اضافه کرد: با تحقق سالانه این میزان ترانزیت نفت کوره کشور ترکمنستان از طریق خطوط ریلی اینچه برون، بزرگترین تحول ترانزیتی ریلی در کشور رخ خواهد داد.

دراین بازدید مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گلستان و مدیرکل گمرگات استان گلستان حضور داشتند.

راه آهن ترانزیتی اینچه برون(ایران)، ترکمنستان و قزاقستان در آذرماه سال ۱۳۹۳ با حضور روسای جمهوری سه کشور به بهره برداری رسید.

این خط آهن به عنوان کریدور ریلی شمال – جنوب از شهر “اوزن” در قزاقستان تا “قزل قایا” در مرز قزاقستان و ترکمنستان و از آن نقطه تا شهر “برکت” در ترکمنستان و از “برکت” تا “اترک”‘ و “اینچه برون” در مرز ایران و ترکمنستان و از “اینچه برون” تا شهر ‌گرگان‌ در استان گلستان احداث شده است./ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست