• تاریخ: 2016-05-19
  • شناسه خبر: 17733
  • 515 بازدید

نخستین محموله ترانزیتی از ترکمنستان وارد استان گلستان شد/آغاز ساخت بندر خشک اینچه‎برون

ارکین نیوز-مدیرکل راه آهن شمال شرق گفت: نخستین محموله ترانزیتی نفت کوره از مرز ریلی اینچه‎‌برون از کشور ترکمنستان وارد ایران شد. محمدرضا قربانی ظهر امروز در حاشیه کلنگ‌زنی بندر خشک اینچه‎برون در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ...

ارکین نیوز-مدیرکل راه آهن شمال شرق گفت: نخستین محموله ترانزیتی نفت کوره از مرز ریلی اینچه‎‌برون از کشور ترکمنستان وارد ایران شد.

محمدرضا قربانی ظهر امروز در حاشیه کلنگ‌زنی بندر خشک اینچه‎برون در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این محموله ۲۰۰ هزار تنی از طریق بندرعباس به آب‌های آزاد و کشورهای هدف حمل می‌شود.

وی افزود: حمل سالانه ۸۰۰ هزار تن نفت کوره از این مسیر ریلی را در برنامه داریم.

مدیرکل راه آهن شمال شرق تصریح کرد: همچنین عملیات احداث بندر خشک در پایانه مرزی راه‌آهن اینچه‌برون استان گلستان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس کل سازمان برنامه‌ریزی کشور امروز به زمین زده شد.

وی افزود: این بندر در مساحت یک‌ هزار و۲۵۰ هکتار ساخته خواهد شد و در این بندر سیلوی غلات به ظرفیت ۵ میلیون تن، انبارهای ذخیره سوخت و انبارهای عمومی احداث خواهد شد.

قربانی افزود: این بندر محل دپوی واگن‌ها و کانتینرهای قطار خواهد شد.

وی با اشاره به اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی برای احداث این بندر افزود: با راه‌اندازی این بندر برای ۳ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می‌شود و این بندر در چند مرحله و تا سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

مدیرکل راه آهن شمال شرق افزود: اجرای این طرح از لحاظ اقتصادی برای استان گلستان و کشور و با توجه به ارتباط ریلی ایران با جمهوری ترکمنستان و دیگر کشورهای آسیای میانه با اهمیت است/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست