• تاریخ: 2015-10-20
  • شناسه خبر: 9568
  • 964 بازدید

نجات پرنده گرفتار توسط مامور فداکار شرکت برق ترکمن

ارکین نیوز – همراهی مردم دوستدار طبیعت توام با تلاش و فداکاری مأمور شرکت توزیع برق بندرترکمن واقع در غرب استان گلستان یک بهله دلیجه گرفتار در نورافکن استادیوم ورزشی این شهرستان را از مرگ حتمی نجات داد رئیس حفاظت مح ...

ارکین نیوز – همراهی مردم دوستدار طبیعت توام با تلاش و فداکاری مأمور شرکت توزیع برق بندرترکمن واقع در غرب استان گلستان یک بهله دلیجه گرفتار در نورافکن استادیوم ورزشی این شهرستان را از مرگ حتمی نجات داد

رئیس حفاظت محیط زیست بندرترکمن روز سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در پی تماس یکی از علاقه مندان طبیعت با این اداره مبنی بر گرفتار شدن پرنده ای در استادیوم ورزشی ‘قاندومی’ مأموران یگان حفاظت به محل مراجعه کردند.
علی بیانی افزود: پس از حضور در محل مشاهده شد یک قطعه پرنده شکاری از نوع دلیجه بین نورافکن های استادیوم گرفتار شده است.
وی اضافه کرد: مطابق اظهار افراد محلی این پرنده بیش از ۲۴ ساعت به صورت معلق در ارتفاع حدود ۲۰ متری گرفتار شده بود.
وی ادامه داد: با هماهنگی و حضور نیروهای آتش نشان و نیز گروه اتفاقات برق شهرستان ترکمن پس از دو ساعت تلاش و بهره گیری از نردبان و قلاب و فداکاری یکی از کارکنان شرکت برق به نام علیرضا دامغانی فر این پرنده نجات یافت.
وی گفت: این دلیجه به علت تقلا و تلاشی که برای رهایی انجام داده بود از ناحیه پا بشدت آسیب دیده است.
رئیس محیط زیست بندرترکمن افزود: پرنده رها شده پس از بیومتری و ثبت و ضبط اطلاعات مورفولوژیکی برای سیر مراحل درمان به اداره امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان مستقر در گرگان انتقال یافت.
به گزارش ایرنا دلیجه ها که در زمره پرندگان حمایت شده محسوب می شوند بیشتر در مناطق باز، حاشیه تالاب ها و ارتفاعات نظیر صخره های بلند به سر می برند.
ویژگی دیگر آنان این است که با سرعت و قدرت کم نظیر به سمت پایین حرکت کرده و مستقیم به سوی شکار داخل آب شیرجه می زنند که در صورت خطا ممکن است به شکستگی گردن و مرگ پرنده منجر شود.

———-

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست