• تاریخ: 2017-03-09
  • شناسه خبر: 22486
  • 291 بازدید

نتیجه آزمون مهندسان تا پایان خرداد ۹۶ /شرکت ۱۲۹هزار و ۸۳۱نفر

ارکین نیوز- مشاور وزیر و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی، زمان اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان را تا پایان خردادماه سال ۹۶ و از طریق سازمان سنجش بیان کرد. علی بخش رستمی روز پنجشنبه در ...

ارکین نیوز- مشاور وزیر و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی، زمان اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان را تا پایان خردادماه سال ۹۶ و از طریق سازمان سنجش بیان کرد.

علی بخش رستمی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از حوزه های برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان استان گلستان در مصاحبه با خبرنگاران گفت: دومین دوره از آزمون ورود به حرفه مهندسان مقررات ملی ساختمان در حوزه نظام مهندسی امروز ۱۹ اسفند و فردا ۲۰ اسفند در ۶۲ حوزه اصلی و ۸۵ مرکز، در سراسر کشور در حال برگزاری است.
به گفته وی، در این مرحله از آزمون برای ۱۲۹ هزار و ۸۳۱ مهندس متقاضی، کارت ورود به جلسه صادر شده است که از این تعداد ۲۲ هزار و ۷۸۲ نفر زن (معادل ۱۷٫۵ درصد) و ۱۰۷ هزار و ۴۹ نفر (معادل بیش از ۸۲ درصد) مرد هستند.
رستمی اظهار کرد: رشته نظارت عمران با ۹۵ درصد بیشترین سهم و رشته طراحی معماری کمترین سهم را در این مرحله از آزمون ورود به حرفه مهندسان دارد.
مشاور وزیر راه و شهرسازی در خصوص ۲ تفاوت این مرحله از آزمون نیز گفت که برگزاری آزمون در پنج رشته اصلی و مجزا بودن آزمون رشته تاسیسات مکانیکی در بخش نظارت و اجرا این تفاوت ها نسبت به دوره قبل است.
به گزارش ایرنا آزمون ورود به حرفه مهندسان از صبح امروز پنجشنبه با رقابت دو هزار و ۵۸۳ نفر از مهندسان ساختمان استان گلستان و در دو حوزه امتحانی آغاز شده است.
صبح پنجشنبه ۱۹ اسفندماه رشته های عمران(نظارت)، معماری(نظارت)، مکانیک(نظارت) و برق (نظارت) و عصر امروز رشته های معماری (اجرا)، عمران(اجرا) و نقشه برداری با یکدیگر رقابت می کنند.
صبح جمعه ۲۰ اسفندماه هم آزمون رشته های عمران (محاسبات)، مکانیک (طراحی) و برق (طراحی) و بعد ازظهر آزمون طراحی معماری برگزار خواهد شد.
با برگزاری این دوره از آزمون ورود به حرفه مهندسان، پروانه اشتغال به کار مهندسی در پایه ۳ به قبول شدگان اعطا می شود.
از مجموع مهندسان گلستانی شرکت کننده در این دوره از آزمون تعداد ۵۴۳ نفر زن و دو هزار و ۴۰ نفر مرد هستند.
راه و شهرسازی گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست