• تاریخ: 2016-12-14
  • شناسه خبر: 21727
  • 258 بازدید

مهندس نصیبی خبر داد؛ پرداخت تسهیلات به طرح های اقتصادی دهیاری های گلستان

ارکین نیوز-مدیر کل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان اظهار کرد:دهیاری های استان می توانند با ارائه طرح های توجیهی اقتصادی از تسهیلات درآمدزا که در قالب تفاهمنامه کشوری پست بانک و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها قابل پ ...

ارکین نیوز-مدیر کل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان اظهار کرد:دهیاری های استان می توانند با ارائه طرح های توجیهی اقتصادی از تسهیلات درآمدزا که در قالب تفاهمنامه کشوری پست بانک و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها قابل پرداخت است، استفاده کنند.

به گزارش دفتر امور روستایی، علی نصیبی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان گمیشان، تصریح کرد:این تسهیلات با سود ۸ درصد ارائه می شوند و تا کنون ۶ طرح اقتصادی از سوی استان گلستان به سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ارائه شده است.

وی افزود: به دهیاری های دارای طرح اقتصادی مناسب ، تا ۳ برابر بودجه تحقق یافته سال قبل آنها، تسهیلات قابل پرداخت است.

وی همچنین از توافق ۴جانبه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ،بنیاد علوی، استانداری گلستان و بانک سینا خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه به طرح های اشتغالزایی روستایی از ۱۰۰ میلیون تومان تا ۲ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۸ درصد ارائه می شود و تا کنون برای ۲۰ میلیارد تومان طرح توجیهی در نظر گرفته شده و برای مرحله اول از سوی استان ارائه شده و آمادگی ارائه طرح های دور جدید برای ۲۰ میلیارد تومان اعطایی دوم به استان وجود دارد.

نصیبی گفت: در صورت اختصاص ۲۰ میلیارد تومان دوم، اطلاع رسانی لازم به فرمانداری ها و بخشداری ها انجام می شود.

مدیر کل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان، خاطر نشان کرد: دهیاران باید اولویت های روستا را مورد توجه قرار دهند و مانده حساب های خود را در پروژه های عمرانی و طرح های درآمد زا در چهارچوب قوانین و دستورالعمل ها هزینه کنند.

نصیبی، به همکاری های صندوق کارآفرینی امید در زمینه طرح های اشتغالزایی اشاره کرد و گفت:صندوق کارآفرینی امید با توجه به تفاهمنامه کشوری با معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری ،طرح های مشارکتی و غیرمشارکتی روستایی را با تخصیص تسهیلات با نرخ سود پایین مورد حمایت قرار می دهد و کارخانه کود آلی ترشیز که در سقرتپه گمیشان طی روزهای گذشته کلنگ آن به زمین خورد یکی از این نمونه هاست.
1481657393_nasibi-11
وی با تاکید بر پتانسیل های بالای شهرستان گمیشان در زمینه کارآفرینی و گردشگری، خاطر نشان کرد: سامانه کارآفرینی روستایی استان در حال راه تهیه و راه اندازی است و مقرر گردیده نسخه اقتصادی برای ۱۰۰ روستای استان تهیه شود که تعدادی از روستاهای این شهرستان نیز شامل این موضوع خواهند شد.

مدیر کل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان با بیان اهمیت انضباط و شفافیت مالی در شرکت های تعاونی، یادآور شد: ۲۱ پروژه عمرانی برای روستاهای شهرستان گمیشان از محل اعتبارات بند«و» در سال ۹۵ تعریف شده و در دست اقدام است.

وی افزود: دهیاران باید مطالبه گری و پیگیری لازم جهت رفع نیازهای روستائیان را مورد نظر قرار دهند و نباید تنها نقش رابط ادارات و دستگاه های اجرایی را داشته باشند.

همچنین در این جلسه فرماندار شهرستان گمیشان ضمن گرامیداشت هفته وحدت،گفت: همه باید مباحث اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند چرا که از این طریق افزایش درآمد کشور رقم خواهد خورد و این امر می تواند کشور را از تهدیدات احتمالی مراقبت نماید.

امیرشیر توماج نقش دهیاران و شوراها را در توسعه شهرستان پراهمیت دانست و گفت: سیاست دولت حمایت از مناطق مرزی و محروم است و دهیاران باید در جذب مشارکت های اقتصادی و فرهنگی مردم تلاش کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست